Média

Architektonická soutěž Beton v architektuře letos v Ostravě


21.03.2013

Letošní druhý ročník festivalu Beton v Architektuře 2013 s hlavním tématem Betonové stavby s vazbou na industriální dědictví se uskuteční od 23. do 26. března 2013 v severomoravské metropoli Ostravě, v prostředí Vysoké školy Báňské – Technické univerzity a areálu Dolní Vítkovice.

Cílem projektu Beton v Architektuře je nabídnout odborné veřejnosti jiný pohled na architektonické využití betonu jako tradičního a současně i progresivního stavebního materiálu, který dokáže obstát i v dnešním světě stále se zpřísňujících ekologických měřítek a tlaku na trvale udržitelnou architekturu a stavitelství.

Soutěž bude doprovázena konferencí a workshopem. Jako přednášející se představí polský architekt Robert Konieczny. Stejně jako v minulém ročníku se představí i zástupce z řad CEMEXu, a to ředitel výzkumného centra ve švýcarském Bielu, Davide Zampini. Za Českou republiku vystoupí přední český architekt Josef Pleskot, šéfredaktorka časopisu Beton Jana Margoldová a teoretik architektury stavební fakulty ČVUT Petr Vorlík. Podrobné informace a kompletní program akce se dozvíte na www.betonvarchitekture.cz.

Na festival Vás srdečně zveme!


 
Building the Future
Copyright © 2018 CEMEX S.A.B. de C.V. All rights reserved