Média

Časopis Fortune oceňuje pozitivní vliv společnosti CEMEX na okolní svět


Společnost CEMEX, S.A.B. de C.V. (dále jen jako „CEMEX“) (NYSE: CX) v pátek dne 20. srpna oznámila, že byla zařazena do seznamu "Change the World" časopisu Fortune. Tento žebříček oceňuje 50 firem z celého světa, které měly značný vliv na zásadní sociální nebo environmentální problémy celého světa v rámci své konkurenční strategie. CEMEX, který se umísil na 16. místě a je tak jedinou latinskoamerickou společností a jedinou firmou ze sektoru stavebních materiálů. CEMEX byl vybrán z více než 200 nominovaných firem díky svému programu Patrimonio Hoy. Podle editora časopisu Fortune Allana Murrayho je cílem tohoto ocenění „zviditelnit společnosti, které učinily významný pokrok k řešení zásadních sociálních problémů v rámci své klíčové obchodní strategie.“ Murray se navíc domnívá, že „ziskové podnikání stále představuje nejlepší naději na řešení mnoha hluboce zakořeněných problémů lidstva. Společnosti, které se skutečně snaží změnit svět k lepšímu, si zaslouží naši podporu.“

Při sestavování seznamu časopis Fortune spolupracoval s FSG, neziskovou konzultační společností pro oblast sociálních dopadů, a s obchodními, akademickými a neziskovými odborníky z celého světa. Toto hodnocení zohledňovalo čtyři kritéria: stupeň obchodních inovací, měřitelný dopad na škále sociálních výzev, přispění aktivit se sdílenou hodnotou k ziskovosti společnosti a ke konkurenční výhodě a význam aktivit se sdílenou hodnotou pro celkové podnikání.

„Jsme hrdí, že nás časopis Fortune zařadil do seznamu Change the World,“ říká Fernando A. Gonzalez, generální ředitel společnosti CEMEX. „Toto uznání posiluje náš závazek každý den pokračovat v budování lepší budoucnosti.”

Program Patrimonio Hoy poskytuje nízkopříjmovým rodinám žijícím v poloměstských oblastech přístup ke stavebním materiálům, k mikro-financování, technickému poradenství a logistické podpoře, jejímž cílem je pomoci účastníkům programu při budování jejich vlastních domovů. Tento program je určen nejen pro projekty bydlení, ale také pro zlepšení místní veřejné infrastruktury. Od svého zahájení přinesl program Patrimonio Hoy cenově dostupná řešení pro přibližně 2 miliony lidí v celé Latinské Americe.

Pro více informací o CEMEXu navštivte www.cemex.com.

Pro více informací o časopisu Fortune navštivte www.fortune.com.

Chcete-li zobrazit kompletní žebříček navštivte http://fortune.com/change-the-world/.

 

###  

Více o CEMEXu

CEMEX je předním světovým výrobcem stavebních materiálů, který poskytuje vysoce kvalitní výrobky a služby zákazníkům ve více než 50 zemích. Mexická společnost působí v České republice od roku 2005. Po sloučení se společností  Holcim provozuje CEMEX v Česku 74 betonáren, 11 štěrkoven, 7 kamenolomů, cementárnu, cementovou mlýnici a výrobnu speciálních přísad do betonu. CEMEX v České republice zaměstnává více než 900 zaměstnanců a je držitelem ocenění ve studii o nejlepšího zaměstnavatele - Best Employers Česká republika 2014. CEMEX je držitelem certifikátů OHSAS 18001, EMS 14001 a ISO 9001, které potvrzují nadstandardní kvalitu produktů a poskytovaných služeb. CEMEX disponuje moderními výzkumnými a diagnostickými laboratořemi betonu a kameniva. Aktivní spoluprací s  vývojovými středisky přináší do výroby nejmodernější poznatky a technologie. CEMEX má bohaté zkušenosti s poskytováním inovativních stavebních řešení, zvyšováním efektivity a podporou udržitelného rozvoje. CEMEX se zavázal ke splnění cílů biologické rozmanitosti, které definuje iniciativa Building Biodiversity.

Kontaktní informace


 
Building the Future
Copyright © 2018 CEMEX S.A.B. de C.V. All rights reserved