Cementářský průmysl ocenil americké závody společnosti CEMEX


Monterrey, Mexiko A Houston, TX, USA. 17. května 2010 - Společnost CEMEX, S.A.B. de C.V. (NYSE: CX) dnes oznámila, že byla v rámci udělování cen Cement Industry Energy & Environmental Awards 2010 oceněna asociací Portland Cement Association (PCA) a Cement Americas za environmentální dokonalost svých cementáren ve městech Xenia, Ohio a Lyons v Coloradu. Ceny vzdávají hold jednotlivým cementárnám, které jsou příkladem myšlenky průběžného zlepšování v oblasti ekologie a podporují ji svými činy.

„Minimalizace dopadu našich závodů na životní prostředí a zlepšování místních komunit jako místa vhodného pro život jsou hlavní priority výrobců cementu,“ řekl Brian McCarthy, prezident a generální ředitel PCA. „CEMEX šel ještě dál tím, že pomohl komunitě, která jej podporovala po desetiletí.“

„Neustále pracujeme na zlepšování našeho výkonu v oblasti ekologie a zvýšení udržitelnosti našich závodů. Ocenění Land Stewardship odráží, jak se CEMEX stará nejen o svá zařízení, ale také o své okolí včetně ovzduší, půdy a vody, což se součástí způsobu našeho podnikání,“ řekl Gilberto Perez, prezident CEMEX USA.

Zařízení CEMEX Xenia, známé též jako CEMEX Fairborn, získalo ocenění za své aktivity v oblasti půdního hospodářství. Tato kategorie oceňuje úsilí závodu v oblasti ochrany a rozšiřování okolní půdy. Zařízení Xenia bylo také oceněno za svůj přístup k úkolům půdního hospodářství, které jsou společným programem s místní komunitou, univerzitou Cedarville a organizací States Fish and Wildlife Service. Závod byl také oceněn jako finalita kategorie Community Outreach.

Cementárna společnosti CEMEX v coloradském městě Lyons byla finalistou Overall Environmental Excellence Award asociace PCA. Toto ocenění závodu je důkazem přínosu v několika environmentálních oblastech včetně dosahu, environmentálního výkonu, půdního hospodářství a energetické účinnosti. Tento coloradský závod byl také finalistou kategorie půdního hospodářství.


 
Building the Future
Copyright © 2018 CEMEX S.A.B. de C.V. All rights reserved