Média

CEMEX a GCC se dohodli na podmínkách prodeje některých amerických aktiv


Monterrey, Mexiko. 29. srpna 2016
•    Transakce podléhá obvyklým uzavíracím podmínkám.
________________________________________
CEMEX, S.A.B. de C.V. (dále jen jako „CEMEX“) (NYSE: CX) dnes oznámil, že se dohodl se společností Grupo Cementos de Chihuahua, S.A.B. de C.V. (dále jen jako „GCC“) na podmínkách odprodeje jistých amerických aktiv GCC. Tato transakce byla původně oznámena 2. května 2016.
Aktiva, která prodává pobočka společnosti CEMEX pobočce GCC ve Spojených státech, se změnila, a tvoří je zejména cementárna CEMEX ve městě Odessa v Texasu, dva cementové terminály a výrobna stavebních materiálů v El Paso v Texasu a Las Cruces v Novém Mexiku. Cementárna CEMEX ve městě Lyons v Coloradu a cementový terminál ve Florence v Coloradu již nejsou součástí odprodeje majetku GCC. Po uzavření této transakce GCC zaplatí CEMEXu 306 milionů amerických dolarů.
Tato transakce podléhá obvyklým uzavíracím podmínkám, jako je například splnění různých odkládacích podmínek, zejména schválení ze strany amerických úřadů na ochranu hospodářské soutěže a akcionářů GCC, ale také například, že GCC získá finance na nákup majetku. V současné době očekáváme, že transakce bude dokončena před koncem roku 2016.
Jako finanční poradce společnosti CEMEX ve věci této transakce působí společnost Citigroup.
CEMEX je globální společnost na poli stavebních materiálů, která dodává vysoce kvalitní produkty a spolehlivé služby zákazníkům a komunitám ve vice než 50 zemích. Společnost CEMEX, která oslavila své 110. výročí, má bohatou historii a hluboké zkušenosti s poskytováním inovativních stavebních řešení, se zvyšováním efektivity a podporou udržitelné budoucnosti.
Více informací o společnosti CEMEX naleznete zde: www.cemex.com
Více informací o společnosti GCC naleznete zde: www.gcc.com 

###  

Více o CEMEXu

CEMEX je předním světovým výrobcem stavebních materiálů, který poskytuje vysoce kvalitní výrobky a služby zákazníkům ve více než 50 zemích. Mexická společnost působí v České republice od roku 2005. Po sloučení se společností  Holcim provozuje CEMEX v Česku 74 betonáren, 11 štěrkoven, 7 kamenolomů, cementárnu, cementovou mlýnici a výrobnu speciálních přísad do betonu. CEMEX v České republice zaměstnává více než 900 zaměstnanců a je držitelem ocenění ve studii o nejlepšího zaměstnavatele - Best Employers Česká republika 2014. CEMEX je držitelem certifikátů OHSAS 18001, EMS 14001 a ISO 9001, které potvrzují nadstandardní kvalitu produktů a poskytovaných služeb. CEMEX disponuje moderními výzkumnými a diagnostickými laboratořemi betonu a kameniva. Aktivní spoluprací s  vývojovými středisky přináší do výroby nejmodernější poznatky a technologie. CEMEX má bohaté zkušenosti s poskytováním inovativních stavebních řešení, zvyšováním efektivity a podporou udržitelného rozvoje. CEMEX se zavázal ke splnění cílů biologické rozmanitosti, které definuje iniciativa Building Biodiversity.

Kontaktní informace


 
Building the Future
Copyright © 2018 CEMEX S.A.B. de C.V. All rights reserved