CEMEX aktualizuje odhady pro rok 2010


Monterrey, Mexiko. 3. června 2010 - Společnost CEMEX, S.A.B. de C.V. (NYSE: CX) dnes na CEMEX Day, firemní konferenci pro investory a analytiky, oznámila aktualizované odhady pro celý rok 2010.

CEMEX potvrdil, že jeho očekávání u klíčových parametrů pro rok 2010, jako např. EBITDA, zůstávají z hlediska místní měny nezměněna. Avšak v důsledku fluktuací směnných kurzů, zejména poklesu eura a mexického pesa vůči americkému dolaru od 27. dubna 2010, CEMEX nyní očekává, že EBITDA za celý rok 2010 dosáhne přibližně 2,75 miliard USD, zatímco volné cash flow po odečtení investičních nákladů na údržbu by podle očekávání mělo dosáhnout přibližně 800 milionů USD. Odhad vychází z aktuálních směnných kurzů.

CEMEX plánuje použít přibližně 450 milionů USD ze svého volného cash flow na snížení dluhu.

Z důvodu měnové skladby celkového dluhu společnosti CEMEX přineslo také zvýšení hodnoty amerického dolaru vůči jiným měnám včetně eura a mexického pesa pozitivní vliv na celkovou zadluženost společnosti CEMEX.

Díky příznivým vlivům směnných kurzů celková zadluženost při současných směnných kurzech klesla přibližně o 550 milionů USD ve srovnání se stavem k 31. březnu 2010.

Navíc se celková zadluženost společnosti CEMEX v tomto čtvrtletí dále snížila přibližně o 437 milionů USD, a to v důsledku nedávno dokončené výměny nesplacených věčných dluhopisů za směnky denominované v amerických dolarech a eurech. V souhrnu celkový dluh včetně nesplacených věčných dluhopisů klesl od 31. března 2010 téměř o 1 miliardu USD.

CEMEX dále očekává, že za celý rok 2010 vzrostou konsolidované domácí objemy cementu o přibližně 3%, objemy transportního betonu mírně poklesnou a objemy kameniva vzrostou o přibližně 1%.

V roce 2010 CEMEX nadále očekává jednociferný růst objemu cementu prodaného ve Spojených státech.


 
Building the Future
Copyright © 2018 CEMEX S.A.B. de C.V. All rights reserved