CEMEX se podílí na stavbě největší vodní elektrárny


Monterrey, Mexiko. 4. dubna 2011 – Společnost CEMEX, S.A.B. de C.V. (NYSE: CX), oznámila, že byla jmenována hlavním dodavatelem cementu pro první fázi projektu výstavby vodní elektrárny Reventazón v Kostarice. Až bude tato elektrárna za 1,2 miliardy dolarů v roce 2016 dokončena, bude s 311 MW největší svého druhu ve Střední Americe. Společnost CEMEX jako hlavní dodavatel dodá pro první fázi tohoto projektu 50 000 tun cementu.

Kostarický ústav pro elektrickou energii (Institute of Electricity), který má na starosti výstavbu tohoto zařízení, měl na cement použitý v hydroelektrárně několik specifických požadavků. Z toho důvodu CEMEX dodává cement, který má nízké hydratační teplo, vysokou zpracovatelnost a zvýšenou trvanlivost.

„Jsme poctěni, že jsme byli vybráni jako dodavatel pro tento významný projekt obnovitelné energie, a to nejen z důvodu jeho rozsahu a důležitosti pro Kostariku, ale také proto, že představuje významnou příležitost poskytnout našim zákazníkům unikátní řešení s použitím našich speciálních cementových produktů,“ říká Carlos González, prezident CEMEX Kostarika.

CEMEX poskytuje vysoce kvalitní výrobky a spolehlivé služby zákazníkům a komunitám ve více než 50 zemích a je jednou z největších společností vyrábějících stavební materiály ve Střední Americe. Ve 3 cementárnách a 2 mlýnech, které se nacházejí v Panamě, Kostarice, Nikaragui a Guatemale, vyrábí ročně 3,3 milionu tun cementu. Společnost má v tomto regionu také 30 betonáren a 7 štěrkoven.


 
Building the Future
Copyright © 2018 CEMEX S.A.B. de C.V. All rights reserved