Média

CEMEX Building Award v Mexiku: Tres Picos 97, pečeť nové éry


Cena CEMEX Building Award je iniciativa, kterou CEMEX vytvořil a organizuje za účelem odlišení těch nejlepších architektonických a stavebních počinů po celém světě. V každém ročníku CEMEX ocenil nejlepší stavební projekty a osobnosti, které umožnily jejich realizaci: architekty, inženýry, investory a stavitele. V této sérii oceňujeme vítěze mexické edice 2014.

Ve čtvrti Polanco se nacházejí jedny z nejvyšších budov v Mexico City. Projekty nových budov však narušují tradici. Jednou z nových budov je pětipatrová budova Tres Picos 97, která dosahuje nejvyšší výšky povolené v této symbolické čtvrti. Právě tato stavba získala první cenu v kategorii středně vysokých a vysokých bytových komplexů (Medium and High Level Housing Complexes) na 13. mexickém ročníku cen CEMEX Building Award.

„U tohoto projektu jsme se chtěli oprostit od běžného způsobu výstavby bytů na jednom podlaží, proto jsme se rozhodli vytvořit dva zcela nezávislé bloky a postavit dvoupodlažní byty, které fungují jako čtyři domu uvnitř jedné budovy,“ řekl Sonny Sutton, hlavní architekt projektu.

Allan Dayan, inženýr projektu, jej definuje jako dva bloky ze skla zabalené do nepravidelného betonového „pásu“, který byl zvolen pro svou cenu, odolnost a přizpůsobivost a samozřejmě také pro svou estetickou hodnotu. Oba materiály doplňuje ocel. „Dokázali jsme, že spousta betonu nezpůsobuje, že projekt vypadá chladně, toto tabu jsme zbořili.  

Dosáhli jsme zde toho, že i s takovým množstvím betonu, které jsme použili, je projekt stále lákavý, líbivý a krásný,“ říká Dayan. Protože prostory jsou otevřené, klíčem byla kvalita materiálů. Nebyl zde žádný prostor pro chyby, proto si jako svého partnera od začátku do konce vybrali CEMEX.

„Vždy je důležité moci se opřít o dodavatele, u něhož víte, že dodá konzistentní produkt se stejnými vlastnostmi u každé betonáže a že díky dobrým vztahům dostanete směsi včas,“ říká Dayan. Sutton říká, že získání první ceny v jejich kategorii je motivací a závazkem pokračovat s prací, která je tolik baví.

„Zde v Mexiku máme architekturu a projekty na velmi vysoké úrovni. Myslím, že to mohu přirovnat k CEMEXu: CEMEX je pilířem společnosti na globální úrovni a mexická architektura a projekty jsou stejně proslulé,“ uzavírá Dayan.


CEMEX je globální firmou vyrábějící stavební materiály, která poskytuje vysoce kvalitní výrobky a spolehlivé služby zákazníkům a společenstvím ve více než 50 zemích po celém světě. CEMEX má bohatou historii zlepšování blahobytu těch, kterým poskytuje služby, neboť se snaží vyhledávat inovační průmyslová řešení a efektivní vylepšení a podporovat udržitelnou budoucnost.


 
Building the Future
Copyright © 2018 CEMEX S.A.B. de C.V. All rights reserved