Média

CEMEX dodal cement na stavbu fotbalového stadionu v brazilském městě Manaus

  • CEMEX dodal 28.000 tun svého speciálního cementu pro nový stadion v Manausu o rozloze 170,000 m²
  • Tento stadion, nacházející se v srdci Amazonie, má inovativní ekologický design a je jedním s prvních stadionů na světě, který bude certifikován podle schématu LEED

CEMEX spolupracoval při výstavbě fotbalového stadionu Arena da Amazonia, který ve městě Manaus na severu Brazílie hostil několik zápasů zahajovacích kol Světového poháru 2014 včetně zápasu Anglie vs. Itálie, Spojené státy vs. Portugalsko a bude hostit také blížící se zápas Honduras vs. Švýcarsko.

Nový stadion o rozloze 170.000 m2 je navržen mezinárodně uznávanou architektonickou firmou Von Gerkan, Marg and Partners (GMP), má kapacitu více než 43.000 diváků a je jedním ze 12 stadionů vybudovaných pro Světový pohár 2014. CEMEX úzce spolupracoval s renomovanou stavební firmou Andrade Gutierrez S.A. a dodal 28.000 tun speciálního vysoce kvalitního cementu a v průběhu celého projektu poskytoval také zákaznický servis na míru.

„CEMEX je hrdý, že může pro nádherné, inovativní a rozsáhlé projekty svých zákazníků po celém světě dodávat vysoce kvalitní stavební materiály a zákaznický servis nejlepší ve své třídě.  Vítáme příležitost pomoci Manausu, největšímu městu Amazonie, aby se úspěšně prezentoval na Světovém poháru 2014, který budou sledovat miliony fanoušků ve 200 zemích po celém světě,“ řekl generální ředitel společnosti CEMEX Fernando A. Gonzalez.

Stadion ve tvaru oválu připomíná domorodý pletený košík: jeho horní část tvoří průhledné panely, které se kříží s nosníky pleteného vzoru. Sedadla jsou natřená v barvách amazonského ovoce – papáji, banánu, manga a ananasu.

Tento inovativní stadion vyžadoval nejvyšší kvalitativní normy výstavby, dodržení přísných bezpečnostních požadavků FIFA a brazilského národního stavebního zákona. Ekologický design stadionu je vzorem udržitelné výstavby pro rozsáhlé projekty. Jeho inovativní vlastnosti kombinují pohodlné zařízení s vysokou energetickou efektivitou, a jedná se tak o jeden z prvních stadionů na světě, který bude certifikován podle schématu LEED, jenž spravuje organizace U.S. Green Building Council.

CEMEX dodal cement prostřednictvím svého námořního terminálu, který se nachází v Manausu, asi 20 kilometrů od stadionu.


CEMEX je globální firmou vyrábějící stavební materiály, která poskytuje vysoce kvalitní výrobky a spolehlivé služby zákazníkům a společenstvím ve více než 50 zemích po celém světě. CEMEX má bohatou historii zlepšování blahobytu těch, kterým poskytuje služby, neboť se snaží vyhledávat inovační průmyslová řešení a efektivní vylepšení a podporovat udržitelnou budoucnost.


 
Building the Future
Copyright © 2018 CEMEX S.A.B. de C.V. All rights reserved