CEMEX dodává beton těm nejvyšším stavbám


Praha, 8. prosince 2010 – Společnost CEMEX, S.A.B. de C.V. (NYSE: CX) oznámila, že je jedním z hlavních dodavatelů betonu pro projekt Gaoyin 117 v čínském Tianjinu, který bude po dokončení jednou z nejvyšších budov Asie. Dosud společnost dodala 95.000 m3 betonu na podzemní inženýrské sítě projektu.

Projekt Gaoyin 117 dosáhne výšky 598 metrů a pro vybudování svých 117 pater bude použito celkem 500.000 m3 transportního betonu. Dokončení projektu, jehož stavba byla započata v roce 2008, je plánovaná na rok 2013 – 2015 a celková investice činí 3 miliardy USD.

„Tento projekt je důležitým milníkem pro společnost CEMEX v Asii. Jsme velmi hrdí, že se můžeme podílet na stavbě, která se stane významným bodem v této čínské metropoli,“ říká Jaime Ruiz de Haro, prezident regionu CEMEX Asia. CEMEX je hlavním dodavatelem pro základy, které budou tvořit 941 betonových pilotů, což jsou dlouhé konstrukční prvky zasazené hluboko do země v místě, kde budova bude stát. Betonové piloty zaručují pevnost a stabilitu celé konstrukce budovy.

V České republice CEMEX také překonává výšky a pochlubit se může svým podílem na výstavbě nového zdroje elektrárny ČEZ v Ledvicích. Na tuto stavbu byl dovážen beton v nepřetržitém provozu po dobu 50 dní. Betonáž se týkala skeletu obslužných věží kotelny. Dvě věže o výšce 147 metrů jsou NEJVYŠŠÍM objektem v České republice a jedna z nich je vybavena ochozem a prosklenou vyhlídkou.

Pro výstavbu těchto věží bylo použito technologie tzv. posuvného bednění, kde jednotlivé betonáže probíhají v kuse 24 hodin denně. Vzhledem k použité technologii bednění bylo nutné vytvořit recepturu betonové směsi (pevnost betonu C30/37 XC2) tak, aby byl zajištěn náběh tuhnutí betonu vždy po šesti hodinách, za jakéhokoli počasí.

Fotografie a loga ke stažení naleznete zde

Fotografie nejvyšší stavby v České republice naleznete zde


 
Building the Future
Copyright © 2018 CEMEX S.A.B. de C.V. All rights reserved