Média

CEMEX dodává bílý beton na oceněný most „Kiss Bridge“ ve Španělsku

Mezinárodní federace pro konstrukční beton ocenila tuto stavbu pro její inovativní design a použití bílého betonu jako odlišujícího faktoru.

Most Kiss Bridge ve městě Pilar de la Horadada v jihovýchodním Španělsku, postavený s použitím bílého betonu společnosti CEMEX, ocenila Mezinárodní federace konstrukčního betonu (International Federation for Structural Concrete, FIB) jako jednu z nejsymboličtějších betonových staveb postavených v uplynulých čtyřech letech. FIB je prestižní mezinárodní organizace, která zahrnuje více než 40 zemí a každé čtyři roky uděluje své ceny.

Most Kiss Bridge navrhl španělský architekt Joaquín Alvarado a inženýři Salvador Ivorra a Miguel Ángel Crespo. Hravý a inovativní design mostu je inspirován origami, japonským uměním skládání papíru. Bílý beton společnosti CEMEX byl pro tento náročný stavební projekt použit proto, aby připomínal barvu a texturu papíru. Kromě inovativní betonové konstrukce porota zohlednila samotné použití bílého betonu, což je materiál, který se v soudobé architektuře a inženýrství těší rostoucí oblibě.

FIB usiluje o podporu zdokonalování betonu na vědecké, technické, ekonomické a estetické úrovni. Mezi výherci letošních cen FIB je mrakodrap Shenzen Vanke Center v Číně navržený architektem Stevenem Hollem a letiště Queen Alia Airport v Jordánsku navržené Normanem Fosterem.

CEMEX je jedním z největších producentů bílého cementu na světě. Zákazníci využívají tento speciální produkt v projektech, kde je zapotřebí vynikající světlost a umělecký povrch, pro vytvoření mozaiky, umělé žuly a pro sochařské odlitky a další aplikace, kde převažuje bílá barva.

Most z bílého betonu ve Španělsku


CEMEX je globální firmou vyrábějící stavební materiály, která poskytuje vysoce kvalitní výrobky a spolehlivé služby zákazníkům a společenstvím ve více než 50 zemích po celém světě. CEMEX má bohatou historii zlepšování blahobytu těch, kterým poskytuje služby, neboť se snaží vyhledávat inovační průmyslová řešení a efektivní vylepšení a podporovat udržitelnou budoucnost.


 
Building the Future
Copyright © 2018 CEMEX S.A.B. de C.V. All rights reserved