Média

CEMEX dodává cement pro největší projekt silniční infrastruktury v Kostarice

Společnost CEMEX dodává 150.000 tun cementu na výstavbu a rozšíření 50km čtyřproudového úseku dálnice spojující města Cañas a Liberia v provincii Guanacaste, která je klíčovou trasou kostarického pacifického koridoru. Dokončení projektu, jehož součástí je také 18 mostů, se očekává v roce 2015.

Guanacaste je největší provincií v zemi a centrem cestovního ruchu. Očekává se, že tento projekt bude mít významný vliv na regionální a národní rozvoj, neboť přispívá ke zvýšení cestovního ruchu a konkurenceschopnosti země z hlediska dopravní infrastruktury.

„Jsme velmi hrdí na to, že můžeme spolupracovat na projektech, které by měly mít významný vliv na růst a prosperitu Kostariky,“ říká Roberto Pongutá, CEMEX Country Manager v Kostarice. „Upřímně doufáme, že naše inovativní prvotřídní stavební řešení pomohou při budování lepší budoucnosti pro obyvatele Kostariky.“  

Závod společnosti CEMEX Colorado de Abangares  v Guanacaste vyrábí zakázkový cement pro zhotovitele dálnice, společnost Constructora FCC. Cement je speciálně navržen tak, aby měl vyšší odolnost, a je obohacen o pucolán, který snižuje efekt tepelného ostrova a pomáhá předcházet vzniku prasklin při smrštění.

CEMEX je světovým lídrem v oblasti cementových vozovek. Od roku 2010 společnost vybudovala více než 33 milionů metrů čtverečních vozovek, což odpovídá dvouproudové silnici z New Yorku do San Francisca.  

Cementové či betonové vozovky mají v porovnání s asfaltovými mnoho výhod, včetně větší odolnosti, snížení nákladů životního cyklu, snížení teploty a zvýšení bezpečnosti silničního provozu. Díky své tuhosti má betonová vozovka výrazně menší odpor působící na otáčející se kola vozidel. V důsledku toho mají vozidla jedoucí rychleji než 30 km/h na betonové vozovce menší spotřebu paliva než na pružné vozovce, jako je asfalt.

CEMEX je globální firmou vyrábějící stavební materiály, která poskytuje vysoce kvalitní výrobky a spolehlivé služby zákazníkům a společenstvím ve více než 50 zemích po celém světě. CEMEX má bohatou historii zlepšování blahobytu těch, kterým poskytuje služby, neboť se snaží vyhledávat inovační průmyslová řešení a efektivní vylepšení a podporovat udržitelnou budoucnost.

 
Building the Future
Copyright © 2018 CEMEX S.A.B. de C.V. All rights reserved