Média

CEMEX dodává materiál na rekonstrukci tramvajové linky v srdci Prahy

CEMEX dodal beton na rekonstrukci tramvajové linky v srdci historické Prahy.


Rekonstrukce tramvajové linky začaly koncem dubna a potrvají až do konce měsíce června. Opravy se týkají úseku od Jindřišské věže až po křižovatku Lazarské a Spálené ulice. Na tuto rekonstrukci přispěl CEMEX celkem 1444 m3 speciálního silničního betonu, určeného na kolejové tratě.

Součástí rekonstrukce bude také úprava zastávek ve Vodičkově a Lazarské ulici, díky které dojde ke zlepšení technických parametrů. Chodník bude nově dosahovat až k tramvajovým kolejím a všechny zastávky budou bezbariérové. Úpravy v Lazarské ulici končí téměř ve stejném okamžiku jako otevření stanice metra Národní. V Lazarské ulici se tak podaří pro vozíčkáře, maminky s kočárky či starší obyvatele Prahy napojit na povrchovou dopravu stanici metra Národní třída, ze které vede výtah do ulice Magdalény Rettigové.

Fotografie z průběhu rekonstrukce si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

CEMEX je globální firmou vyrábějící stavební materiály, která poskytuje vysoce kvalitní výrobky a spolehlivé služby zákazníkům a společenstvím ve více než 50 zemích po celém světě. CEMEX má bohatou historii zlepšování blahobytu těch, kterým poskytuje služby, neboť se snaží vyhledávat inovační průmyslová řešení a efektivní vylepšení a podporovat udržitelnou budoucnost. 
Building the Future
Copyright © 2018 CEMEX S.A.B. de C.V. All rights reserved