Média

CEMEX dodává materiál na stavbu luxusního hotelu v srdci Berlína

Společnost CEMEX v Německu dodala více než 10.000 m3 speciálních transportních betonů pro náročné stavební práce při výstavbě nového prvotřídního Hotelu Steigenberger. Sedmipodlažní hotel s 339 pokoji o celkové výměře 3250 m2 stojí v elegantní nové oblasti Europacity v centru Berlína.


„Zvláštní umístění stavby v blízkosti kancléřství a hlavního berlínského nádraží znamenalo pro všechny strany účastnící se tohoto stavebního projektu logistickou výzvu,“ řekl Ronald Thomaß, obchodní manažer Severovýchodního regionu CEMEX Německo. „Vzhledem k extrémním dopravním podmínkám čerpadla betonových směsí naší dodavatelské jednotky podporovala každý krok instalace včetně největší fáze čerpání betonu, ve které jsme dodali asi 1000 m3 betonu při rychlosti asi 80 m3 za hodinu.“  

Odborníci na transportní beton ze společnosti CEMEX vyrobili specifická betonová řešení podle různých pevnostních požadavků hotelové konstrukce, od betonu pro základy po různé betony na podkladní desky, vnější stěny a další strukturální podpěry. Společnost například v souladu s německými pravidly aplikace a úředními pokyny použila voděodolný beton na základové desky a vnější stěny v suterénu, aby utěsnila podzemní podlaží proti podzemní vodě.  

Dne 28. srpna 2013 společnost CEMEX oznámila sérii transakcí se skupinou Holcim Group, díky níž chce zlepšit své zastoupení v Evropě a posílit své portfolio na kontinentu. V rámci těchto transakcí společnost CEMEX odprodala aktiva v západním Německu společnosti Holcim. CEMEX považuje Německo za atraktivní trh a bude si i nadále udržovat významné zastoupení ve východní, severní a jižní části země včetně hlavního města Berlína.

CEMEX je globální firmou vyrábějící stavební materiály, která poskytuje vysoce kvalitní výrobky a spolehlivé služby zákazníkům a společenstvím ve více než 50 zemích po celém světě. CEMEX má bohatou historii zlepšování blahobytu těch, kterým poskytuje služby, neboť se snaží vyhledávat inovační průmyslová řešení a efektivní vylepšení a podporovat udržitelnou budoucnost.

Vyhledávání betonárny

Select product from list
Search

 
Building the Future
Copyright © 2018 CEMEX S.A.B. de C.V. All rights reserved