Média

CEMEX dodává speciální beton na přehradu větrné elektrárny v Mexiku

Tato stavba se nachází v těžko přístupné oblasti, která navíc podléhá požadavkům na ochranu přírody. Proto tento projekt vyžadoval speciální řešení a zákaznický servis, kterým je CEMEX proslulý po celém světě.


Na opravu přehrady vodní elektrárny Nezahualcoyotl v mexickém státě Chiapas CEMEX dodal speciální směs transportního betonu a servis na míru. Tento infrastrukturní projekt, známý jako „Malpaso Dam“, je od svého vybudování v 60. letech 20. století jedním z nejvýznamnějších děl inženýrského stavitelství v Mexiku.
Na tuto opravu bylo třeba dodavatele, který je schopen dodat speciální transportní beton do těžko přístupné oblasti a současně splnit podmínky na ochranu přírody.
Působení neustále tekoucí vody v kombinaci s vysokými teplotami může zvýšit riziko pozdějšího poškození, proto byl vybrán cement zajišťující vyšší chemickou odolnost, který minimalizuje účinky vody a tlaku působícího na konstrukci přehrady. To může v budoucnu vést ke snížení četnosti údržby.
Při hledání správného řešení pro zákazníka CEMEX dodal transportní beton v rozmanitých pevnostních třídách s portlandským cementem 30RS/BRA. Tento cement odolává působení síranů, má nízkou reaktivitu se zásaditým kamenivem a používá se na konstrukce, které jsou v přímém kontaktu s vodou anebo zeminou s obsahem síranů či solí.
CEMEX navíc instaloval dvě betonárny a pro regulaci teploty směsi také tři zařízení na výrobu ledu. Na dodávku přibližně 14.000 m3 betonu pro místa v různých výškách byla použita čerpadla s výložníkem.
Z pohledu zákazníka byl časový plán pro realizaci projektu splněn bez prodlev a v souladu s termíny uvedenými ve smlouvě.
CEMEX nabízí produkty a řešení té nejvyšší kvality, čímž upevňuje svůj závazek prosazovat rozvoj infrastruktury jak v Mexiku, tak po celém světě. Díky úzké spolupráci se zákazníky pomáhá plnit požadavky jejich projektů a budovat lepší budoucnost.

CEMEX je globální společnost zabývající se výrobou stavebních materiálů, která dodává zákazníkům i veřejnosti vysoce kvalitní výrobky a spolehlivé služby, a to ve více než 50 zemích světa. CEMEX má bohatou historii, neustále zlepšuje svůj přínos společnosti díky své snaze hledat inovativní průmyslová řešení, zvyšovat efektivitu a prosazovat udržitelnou budoucnost.

Pro více informací o společnosti CEMEX navštivte stránky: www.cemex.com.
Sledujte nás na: facebook.com/cemex.cz, twitter.com/cemex a instagram.com/cemex.


 
Building the Future
Copyright © 2018 CEMEX S.A.B. de C.V. All rights reserved