Média

CEMEX dodává speciální beton pro nejmodernější tunel v San Franciscu

CEMEX dodává speciální beton pro nejmodernější tunel v metropolitní oblasti San Francisco Bay Area


CEMEX dodává stavební řešení s přidanou hodnotou - včetně více než 50.000 m³ speciálního betonu - pro čtvrtý tubus tunelu Caldecott, který propojuje města Oakland, California a Orinda. Očekává se, že tento projekt významně urychlí dopravu pro tisíce lidí, kteří denně dojíždějí do zaměstnání. Ražba a stavební práce byly zahájeny v roce 2010 a zahájení provozu tunelu se očekává koncem roku 2013.

„CEMEX je hrdý, že může spolupracovat s místními samosprávami a federálními vládami na zlepšení infrastruktury naší země,“ řekl prezident CEMEX USA Karl H. Watson, Jr. „Jelikož se situace v americkém stavebním sektoru stále zlepšuje, doufáme, že zůstaneme preferovaným dodavatelem pro důležité infrastrukturní projekty po celé zemi.“

Čtvrtý tubus má šířku 15 metrů a výšku 12,3 metrů, výška od vozovky je 5,1 metru a tloušťka betonové vozovky 735 milimetrů. Projekt je realizován metodou sekvenční ražby, která vyžaduje dodávku speciálního betonu. Jedná se o tzv. stříkaný beton, který se dodává pomocí stavební techniky, kde se materiál dopravuje hadicí a pneumaticky čerpá na povrch při velmi vysoké rychlosti. Díky tomu je možné jej použít na jakýkoli typ nebo tvar povrchu, včetně vertikálních a stropních konstrukcí.CEMEX dodává směs stříkaného betonu na míru, jedná se o beton s velmi nízkým smrštěním, speciálně navržený pro práci se speciálními stroji, které jej pumpují do tunelu na velkou vzdálenost.

Po dokončení bude čtvrtý tubus fungovat jako nervové centrum pro všechny čtyři tunely Caldecott. Čtvrtý tubus bude mimo jiné obsahovat protipožární systém s lineárním tepelným hlásičem, detektory oxidu uhelnatého a oxidu dusíku a evakuační chodby. Tubus je navíc navržen jako mimořádně důležitá stavba regionu a umožňuje obnovit nouzovou dopravu do 72 hodin po velkém zemětřesení. Bude vybaven silnými seismickými monitory, které budou shromažďovat informace a odesílat je do státní geologické agentury California Geological Survey na pomoc s předpovídáním zemětřesení. Toto moderní centrum bude obsluhovat non-stop speciálně vyškolený personál.

CEMEX pro tento projekt poskytoval jako mimořádnou službu 24hodinový servis po dobu několika měsíců. Společnost také dokázala splnit zvláštní výzvu tohoto projektu. Aby bylo možné přepravovat materiál uvnitř tunelu, autodomíchávače musely 900 metrů couvat po úzké jednoproudé silnici. Zkušení řidiči společnosti CEMEX to dokázali několiksetkrát během celého projektu.

CEMEX je globální firmou vyrábějící stavební materiály, která poskytuje vysoce kvalitní výrobky a spolehlivé služby zákazníkům a společenstvím ve více než 50 zemích po celém světě. CEMEX má bohatou historii zlepšování blahobytu těch, kterým poskytuje služby, neboť se snaží vyhledávat inovační průmyslová řešení a efektivní vylepšení a podporovat udržitelnou budoucnost.  

Vyhledávání betonárny

Select product from list
Search

 
Building the Future
Copyright © 2018 CEMEX S.A.B. de C.V. All rights reserved