Media Centre
Média

CEMEX dodává materiál pro jeden z největších infrastrukturních projektů

CEMEX na Filipínách dodává cement pro projekt Millennium Road, část infrastrukturní zakázky v hodnotě 214 milionů USD, která propojí 15 obcí v provincii Samar v regionu Východní Visayas. Dokončení první fáze se očekává do listopadu 2013.


Cementárna APO společnosti CEMEX, která má strategickou pozici přímo v regionu Visayas, bude požadované materiály dodávat prostřednictvím svého molového přístavu, který se považuje za dosud nejmodernější zařízení tohoto typu v zemi. Projekt je výsledkem důležité aliance veřejného a soukromého sektoru mezi vládou Filipín a důležitými místními a globálními institucemi, jako je např. Millennium Challenge Corporation, nezávislá americká agentura pro zahraniční pomoc, která pomáhá vést boj s celosvětovou chudobou.

První balíček projektu Millennium Road zahrnuje obnovu 16kilometrového úseku silnice, výměnu jednoho mostu a opravu dvou dalších mostů. Silnice začíná u křižovatky Panfilipínské dálnice a silnice Buray (Wright) v Západním Samaru a prochází hornatým terénem do Taftu. Z Taftu pokračuje směrem na jih podél pobřeží Východního Samaru a končí v Guiuanu. Celková délka silnice je přibližně 222 kilometrů. Očekává se, že projekt zvýší bezpečnost silničního provozu a pomůže zlepšit životy obyvatel v okolních komunitách.

Na Filipínách zaznamenala společnost CEMEX v prvním čtvrtletí roku 2013 jedny z nejlepších výsledků. „Regionální nárůst objemů cementu v Asii během tohoto čtvrtletí odráží positivní výsledky našich provozoven na Filipínách,“ řekl Fernando Gonzalez, výkonný viceprezident pro finance a správu společnosti CEMEX (Executive Vice President of Finance and Administration). 

V roce 2012 zaznamenaly Filipíny růst HDP o 6,6%, což je druhá největší míra v Asii hned za Čínou. V září 2012 CEMEX oznámil, že rozšiřuje výrobní kapacitu cementu svého závodu APO na Filipínách o 1,5 milionů tun ročně, což je v souladu se strategií společnosti rozvíjet aktiva na trzích s příležitostí k růstu. Prostřednictvím investice přibližně 60 milionů USD společnost zvýší produkci a posílí svou distribuční síť, aby mohla lépe sloužit oblastem s vysokou poptávkou po celé zemi. Růst se očekává do prvního čtvrtletí roku 2014.

CEMEX je globální firmou vyrábějící stavební materiály, která poskytuje vysoce kvalitní výrobky a spolehlivé služby zákazníkům a společenstvím ve více než 50 zemích po celém světě. CEMEX má bohatou historii zlepšování blahobytu těch, kterým poskytuje služby, neboť se snaží vyhledávat inovační průmyslová řešení a efektivní vylepšení a podporovat udržitelnou budoucnost.

Vyhledávání betonárny

Select product from list
Search

 
Building the Future
Copyright © 2018 CEMEX S.A.B. de C.V. All rights reserved