Média

CEMEX dodavatelem betonu na hudební sál SONO Centrum v Brně

Na jedinečnou a nepřehlédnutelnou stavbu, která stojí v brněnské čtvrti Žabovřesky, padlo více než 6 000 m3 betonu.


O architektonické ztvárnění budovy, jejíž vizuální dominantou je bílý střed ve tvaru koule, se postaral architekt František Šmédka. Dodavatelem hrubé stavby byla brněnská firma BRESTT, s.r.o. CEMEX se na stavbě podílel dodáním betonu v celkovém množství 6 374 m3 betonu.

Sono Centrum je ojedinělým kulturním počinem nejen v rámci ČR, ale i celého regionu střední Evropy. Zahrnuje čtyři podzemní a pět nadzemních podlaží. Budova má víceúčelové využití, zahrnuje hotel, restauraci, klub a nahrávací studio. Právě prostor klubu je variabilní a využitelný pro různé druhy kulturních aktivit jako jsou koncerty, divadelní a filmová představení, taneční párty, festivaly, audio i video veřejné nahrávky, televizní přenosy,  konference, školení a jiné společenské akce všeho druhu. Kapacitně pojme klub až 1200 míst na stání a 700 míst k sezení.

Práce na stavbě začaly v létě 2011. Slavnostní zahájení se uskutečnilo 2. května letošního roku, kdy na oslavu otevření byla uspořádána velká otevírací party.

Sono Centrum Brno


CEMEX je globální firmou vyrábějící stavební materiály, která poskytuje vysoce kvalitní výrobky a spolehlivé služby zákazníkům a společenstvím ve více než 50 zemích po celém světě. CEMEX má bohatou historii zlepšování blahobytu těch, kterým poskytuje služby, neboť se snaží vyhledávat inovační průmyslová řešení a efektivní vylepšení a podporovat udržitelnou budoucnost.


 
Building the Future
Copyright © 2018 CEMEX S.A.B. de C.V. All rights reserved