CEMEX dokončil prodej neklíčových štěrkoven a výroben prefabrikátů v Kentucky


Monterrey, Mexiko. 27. srpna 2010 - Společnost CEMEX, S.A.B. de C.V. (NYSE: CX) dnes oznámila, že dokončila dříve oznámený prodej sedmi štěrkoven, tří distribučních center maloobchodního prodeje kameniva a jedné výrobny prefabrikátů v Kentucky firmě Bluegrass Materials Company, LLC.

Tato aktiva získal CEMEX v roce 2007 jako součást akvizice skupiny Rinker. Tato zařízení a aktiva byla považována za neklíčová pro integrované provozovny společnosti CEMEX ve Spojených státech zabývající se výrobou cementu, betonu, štěrku a stavebních materiálů.

Výnosy z prodeje CEMEX použije pro snížení svého dluhu a/nebo zvýšení likvidity.

CEMEX je globální společnost zabývající se výrobou stavebních materiálů, která dodává zákazníkům i veřejnosti vysoce kvalitní výrobky a spolehlivé služby, a to ve více než 50 zemích světa. CEMEX má bohatou historii, neustále zlepšuje svůj přínos společnosti díky své snaze hledat inovativní průmyslová řešení, zvyšovat efektivitu a prosazovat udržitelnou budoucnost. Více informací naleznete na adrese www.cemex.com.

Bluegrass Materials Company, LLC je dceřiná společnost zcela vlastněná firmou Panadero Aggregates Holdings, LLC („Panadero“). Společnost Panadero založil v roce 2010 John D. Baker II a Ted L. Baker II, dříve z Florida Rock Industries, za účelem investování do kameniva a dalších podniků stavebních materiálů.


 
Building the Future
Copyright © 2018 CEMEX S.A.B. de C.V. All rights reserved