Static Image
Média

CEMEX dostal cenu za ochranu živočichů žijících ve volné přírodě


Společnost CEMEX, S.A.B. de C.V. (dále jen jako „CEMEX“) se může pyšnit oceněním ze strany nadace The Wild Sheep Foundation, která CEMEXu udělila zvláštní cenu za ochranu přírody Special Conservation Award, která představuje významné ocenění iniciativ společnosti CEMEX při ochraně ovce tlustorohé v Severní Americe.
CEMEX toto ocenění získal za svůj mimořádný přínos při repatriaci, ochraně a rozšíření populace ovce tlustorohé v mexickém státě Coahuila. Cílem programu na obnovu populace ovce tlustorohé (Desert Bighorn Sheep Restoration Program), který je součástí ochranářského programu El Carmen společnosti CEMEX, je pomoci obnovit populaci ovce tlustorohé na úroveň jejího dřívějšího přirozeného rozšíření v Severní Americe. Při řešení této výzvy CEMEX spolupracuje s vládními agenturami, soukromými majiteli pozemků, nevládními organizacemi na ochranu přírody, univerzitami a dalšími institucemi.
„Jsme poctěni tímto oceněním, které posiluje náš závazek zachovávat a chránit mimořádnou biologickou rozmanitost naší planety,“ řekl Vicente Saiso, ředitel pro udržitelnost (Director of Sustainability) ve společnosti CEMEX.  „Budeme i nadále pracovat na tom, abychom zajistili vhodné podmínky pro návrat ovce tlustorohé do divoké přírody.“
Nadace Wild Sheep Foundation, dříve Foundation for North American Wild Sheep, je přední institucí prosazující obnovu přirozeného prostředí a zachování populace ovce tlustorohé a dalších divokých zvířat v horách. Od roku 1977, kdy byla nadace Wild Sheep Foundation založena, se jí a jejím pobočkám ve spolupráci s federálními, státními, regionálními a průmyslovými partnery, jako je například CEMEX, podařilo ztrojnásobit populaci ovce tlustorohé v Severní Americe. Nadace, její pobočky a partneři z řad agentur v současnosti také společně pracují na tom, aby zajistili úspěšné rozšíření mnoha dalších generací ovce tlustorohé v její domovině v horách Severní Ameriky.
Ochranářský program (El Carmen Conservation Program) slaví 15 let práce na záchraně unikátní biologické rozmanitosti pohraničního regionu států Coahuila v Mexiku a Texas ve Spojených státech, kterou se snaží zachovat pro současnou a budoucí generaci.

CEMEX je globální společnost zabývající se výrobou stavebních materiálů, která dodává zákazníkům i veřejnosti vysoce kvalitní výrobky a spolehlivé služby, a to ve více než 50 zemích světa. CEMEX má bohatou historii, neustále zlepšuje svůj přínos společnosti díky své snaze hledat inovativní průmyslová řešení, zvyšovat efektivitu a prosazovat udržitelnou budoucnost. 

Pro více informací o společnosti CEMEX navštivte stránky: www.cemex.com.
Sledujte nás na: facebook.com/cemex.cz, twitter.com/cemex a instagram.com/cemex.

 
Building the Future
Copyright © 2018 CEMEX S.A.B. de C.V. All rights reserved