Média

CEMEX jako hlavní dodavatel betonu při rozšiřování Panamského průplavu


CEMEX se připojuje k Panamě u příležitosti oslav otevření rozšířeného Panamského průplavu jakožto hlavní dodavatel betonu pro tento globálně významný projekt.
CEMEX dodal téměř 1 milion tun betonu, který byl speciálně připraven pro rozšíření Panamského průplavu, které je považováno za nejdůležitější projekt v oblasti infrastruktury za posledních 100 let.
V roce 2008 společnost investovala více než 300 milionů USD do ztrojnásobení své výrobní kapacity v Panamě, aby uspokojila rostoucí poptávku této země. Spolu s technickou kapacitou a mezinárodními zkušenostmi toto rozšíření společnosti CEMEX umožnilo dodávat beton pro uvedený projekt. Za účelem zajištění dodávek společnost CEMEX Panama vyčlenila pro projekt rozšíření Panamského průplavu samostatnou výrobní linkou.


„CEMEX gratuluje vládě, orgánům Panamského průplavu a zejména panamskému lidu ke klíčové úloze, již sehráli v tomto ikonickém projektu, který změní dynamiku globálního obchodu a ekonomiky,“ řekl Fernando A. Gonzalez, výkonný ředitel CEMEXu. „Naše schopnost splnit designové, dodavatelské a logistické požadavky našich klientů je pro nás stěžejní. Jsme hrdí na to, že se nám podařilo splnit náročné požadavky této obrovské infrastruktury.“
CEMEX Panama a CEMEX Research Group AG vyvinuly speciální beton přímo pro tento projekt. Materiál byl vytvořen tak, aby byl trvanlivý a docházelo u něj k vývinu nízkého hydratačního tepla, což umožnilo rychlou výstavbu, neboť bylo možno vylévat najednou velké objemy. Beton je rovněž odolný vůči chemickým síranům, které působí na podvodní strukturu.
Po dobu pěti let CEMEX zajišťoval neustálý přísun stavebních materiálů — 24 hodin denně, 7 dní v týdnu  - aby umožnil výstavbu třetího souboru zdymadel v Panamském průplavu.
Technologická střediska CEMEX pro beton a předpřipravené směsi jsou součástí spolupracující sítě pro výzkum a vývoj, kterou vede CEMEX Research Group AG ve Švýcarsku.

Fotogalerie


CEMEX je globální společnost zabývající se výrobou stavebních materiálů, která dodává zákazníkům i veřejnosti vysoce kvalitní výrobky a spolehlivé služby, a to ve více než 50 zemích světa. CEMEX má bohatou historii, neustále zlepšuje svůj přínos společnosti díky své snaze hledat inovativní průmyslová řešení, zvyšovat efektivitu a prosazovat udržitelnou budoucnost.

Pro více informací o společnosti CEMEX navštivte stránky: www.cemex.com.
Sledujte nás na: facebook.com/cemex.cz, twitter.com/cemex a instagram.com/cemex.


 
Building the Future
Copyright © 2018 CEMEX S.A.B. de C.V. All rights reserved