Média

Do roku 2020 bude ze sociálních programů CEMEXu čerpat více než 10 milionů lidí

  • Sociální programy CEMEXu prospěly téměř 7 milionům lidem.
  • CEMEX posiluje svůj závazek vůči OSN a jeho iniciativě Global Compact, která se týká udržitelných rozvojových cílů.

Společnost CEMEX, S.A.B. de C. V. (“CEMEX") (burzovní index NYSE: CX) dnes oznámila, že se rozhodla navýšit počet lidí čerpajících ze sociálních programů. Dosavadní počet příjemců je 7 milionů, do roku 2020 by jich mělo být až 10 milionů. CEMEX to oznámil během Fóra soukromého sektoru, které pořádalo OSN v New Yorku. Na tomto Fóru CEMEX reprezentoval Fernando Gonzalez, generální ředitel společnosti.

CEMEX podporuje infrastrukturu a rozvoj bydlení v lokalitách, kde působí. Zřizuje komunitní centra pro vzdělávání a školení v oblasti stavebnictví a zlepšuje postavení sociálně slabších občanů prostřednictvím sociálních programů, jako je například proslulý Patrimonio Hoy a program PIAC (Assisted Self-Construction Integrated Program).

"Cílem iniciativy Global Compact je, aby budovy měst a obcí byly odolné, bezpečné a udržitelné. Tím, že budujeme silnou, vysoce kvalitní infrastrukturu, přijímáme opatření v boji proti změně klimatu a nabízíme udržitelné produkty a řešení, přispíváme k dosažení trvale udržitelných rozvojových cílů OSN a posilujeme svůj závazek stavět lepší budoucnost, " řekl Fernando A. Gonzalez, generální ředitel společnosti CEMEX.

Za účelem dosažení tohoto ambiciózního cíle spolupracuje CEMEX s organizacemi, jako je například Habitat for Humanity, Inter-American Development Bank a Clinton Global Initiative.

Pro více informací o CEMEXu, navštivte www.cemex.com.

 

 

###  

Více o CEMEXu

CEMEX je předním světovým výrobcem stavebních materiálů, který poskytuje vysoce kvalitní výrobky a služby zákazníkům ve více než 50 zemích. Mexická společnost působí v České republice od roku 2005. Po sloučení se společností  Holcim provozuje CEMEX v Česku 74 betonáren, 11 štěrkoven, 7 kamenolomů, cementárnu, cementovou mlýnici a výrobnu speciálních přísad do betonu. CEMEX v České republice zaměstnává více než 900 zaměstnanců a je držitelem ocenění ve studii o nejlepšího zaměstnavatele - Best Employers Česká republika 2014. CEMEX je držitelem certifikátů OHSAS 18001, EMS 14001 a ISO 9001, které potvrzují nadstandardní kvalitu produktů a poskytovaných služeb. CEMEX disponuje moderními výzkumnými a diagnostickými laboratořemi betonu a kameniva. Aktivní spoluprací s  vývojovými středisky přináší do výroby nejmodernější poznatky a technologie. CEMEX má bohaté zkušenosti s poskytováním inovativních stavebních řešení, zvyšováním efektivity a podporou udržitelného rozvoje. CEMEX se zavázal ke splnění cílů biologické rozmanitosti, které definuje iniciativa Building Biodiversity.

Kontaktní informace


 
Building the Future
Copyright © 2018 CEMEX S.A.B. de C.V. All rights reserved