Média

CEMEX oznámil prodej svých aktiv v Bangladéši a Thajsku


MONTERREY, MEXIKO, 11. BŘEZNA 2016
CEMEX, S.A.B. de C.V. (dále jen „CEMEX“) (NYSE: CX) oznámil, že podepsal smlouvu o prodeji svých provozů v Bangladéši a Thajsku společnosti SIAM CITY CEMENT PUBLIC COMPANY LIMITED za přibližně 53 milionů eur.

Výnosy získané z této transakce budou použity především na snížení dluhu a pro všeobecné firemní účely.
Uzavření obchodu je podmíněno splněním standardních podmínek pro tento typ transakcí. V současné době očekáváme dokončení transakce v průběhu 2. čtvrtletí roku 2016.
CEMEX je předním světovým výrobcem stavebních materiálů, který poskytuje vysoce kvalitní výrobky a spolehlivé služby zákazníkům a komunitám ve více než 50 zemích. CEMEX má bohaté zkušenosti se zlepšováním blahobytu uživatelů prostřednictvím inovativních stavebních řešení, zvyšování efektivity a podpory udržitelného rozvoje.

###
Tato tisková zpráva obsahuje výhledy a informace, které jsou nezbytně spojeny s riziky, nejistotami a předpoklady. Mnoho faktorů může způsobit, že se skutečné výsledky nebo plnění společnosti CEMEX mohou výrazně lišit od těch popsaných nebo naznačovaných v této tiskové zprávě. Může se jednat o faktory, jako je nesplnění podmínek prodeje výše uvedených aktiv, změny obecných ekonomických, politických, státních a obchodních podmínek globálně a v zemích, ve kterých CEMEX působí, změny úrokových sazeb, změny v mírách inflace, změny směnných kurzů, obecná úroveň výstavby, změny v poptávce po cementu a změny cen cementu, změny cen surovin a energie, změny obchodní strategie a různé další faktory. Jestliže se projeví některé z uvedených rizik nebo příkladů možného nejistého vývoje nebo jestliže se související předpoklady ukážou být nesprávné, skutečné výsledky se od těch zde popsaných mohou podstatným způsobem lišit.
CEMEX nepřebírá žádnou odpovědnost za aktualizaci nebo opravy informací obsažených v této tiskové zprávě.

Více informací na: http://www.cemex.com/MediaCenter/PressReleases/PressRelease20160310_2.aspx#sthash.k1cdii3D.dpuf

Kontakt pro média: Kristýna Kuncová, Communication Specialist Senior – CEMEX Czech Republic, Tel.: 776 376 548, kristyna.kuncova@cemex.com

Kontakty pro média: Kristýna Kuncová, Communication Specialist Senior - CEMEX Czech Republic, Tel.: 776 376 548, kristyna.kuncova@cemex.com


 
Building the Future
Copyright © 2018 CEMEX S.A.B. de C.V. All rights reserved