Média

CEMEX oznámil prodej svých aktiv v Chorvatsku, Rakousku a Maďarsku


CEMEX, S.A.B. de C. V. (“CEMEX") (NYSE: CX), dnes oznámil, že podepsal smlouvu o prodeji svých provozů v Chorvatsku, včetně veškerých svých aktiv v Bosně a Hercegovině, Černé Hoře a Srbsku společnosti Duna-Dráva Cement za přibližně 230,9 mil. EUR.

Zároveň dnes CEMEX oznámil, že podepsal smlouvu o prodeji svých provozů v Rakousku a Maďarsku společnosti Rohrdorfer Group za přibližně 160,1 mil. EUR.

Prodávaná aktiva v Chorvatsku se skládají z 3 cementáren (cca 1,66 mil. tun prodaného cementu v roce 2014), 2 lomů (cca 0,16 mil. tun prodaného kameniva v roce 2014) a 7 betonáren (cca 0,25 mil. m3 betonu v roce 2014). CEMEX v Chorvatsku, včetně Bosny a Hercegoviny, Černé Hory a Srbska, vykazoval v roce 2014 čisté tržby ve výši přibližně 138 mil. USD.

Prodávaná aktiva v Rakousku se skládají z 24 štěrkoven (cca 6,47 mil. tun prodaného kameniva v roce 2014) a 34 betonáren (cca 1,6 mil. m3 betonu v roce 2014). CEMEX v Rakousku vykazoval v roce 2014 čisté tržby ve výši přibližně 241 mil. USD. 

V Maďarsku CEMEX disponuje 5 štěrkovnami (cca 1,36 mil. tun prodaného kameniva v roce 2014) a 34 betonárnami (cca 0,46 mil. m3 betonu v roce 2014). CEMEX v Maďarsku vykazoval v roce 2014 čisté tržby ve výši přibližně 47 mil. USD. 

Výnosy získané z této transakce budou použity především na snížení dluhu a pro všeobecné firemní účely.

Uzavření obchodu podléhá splnění standardních podmínek pro tento typ transakcí, která zahrnuje povolení ze strany regulačních orgánů. V současné době očekáváme dokončení transakce v průběhu 4. čtvrtletí roku 2015.

Bank of America Merrill Lynch, Citigroup, BNP Paribas a Morgan Stanley & Co. International plc působili v průběhu této transakce pro společnost CEMEX jako finanční poradci.

Pro více informací o společnosti CEMEX navštivte www.cemex.com.

Pro více informací o společnosti Duna-Dráva Cement navštivte www.duna-drava.hu.

Pro více informací o společnosti Rohrdorfer Group navštivte www.rohrdorfer.eu.

Rohrdorfer GroupRohrdorfer Group navštivte www.rohrdorfer.eu.

###  

Více o CEMEXu

CEMEX je předním světovým výrobcem stavebních materiálů, který poskytuje vysoce kvalitní výrobky a služby zákazníkům ve více než 50 zemích. Mexická společnost působí v České republice od roku 2005. Po sloučení se společností  Holcim provozuje CEMEX v Česku 74 betonáren, 11 štěrkoven, 7 kamenolomů, cementárnu, cementovou mlýnici a výrobnu speciálních přísad do betonu. CEMEX v České republice zaměstnává více než 900 zaměstnanců a je držitelem ocenění ve studii o nejlepšího zaměstnavatele - Best Employers Česká republika 2014. CEMEX je držitelem certifikátů OHSAS 18001, EMS 14001 a ISO 9001, které potvrzují nadstandardní kvalitu produktů a poskytovaných služeb. CEMEX disponuje moderními výzkumnými a diagnostickými laboratořemi betonu a kameniva. Aktivní spoluprací s  vývojovými středisky přináší do výroby nejmodernější poznatky a technologie. CEMEX má bohaté zkušenosti s poskytováním inovativních stavebních řešení, zvyšováním efektivity a podporou udržitelného rozvoje. CEMEX se zavázal ke splnění cílů biologické rozmanitosti, které definuje iniciativa Building Biodiversity.

Kontaktní informace

 

 


 
Building the Future
Copyright © 2018 CEMEX S.A.B. de C.V. All rights reserved