Static Image
Média

CEMEX oznamuje jmenování nového generálního ředitele


MONTERREY, MEXIKO. 15. května 2014 - Společnost CEMEX, S.A.B. de C.V. („CEMEX“) (NYSE: CX) dnes oznámila, že její představenstvo jednomyslně a s okamžitou platností zvolilo předsedou představenstva pana Rogelia Zambrana a generálním ředitelem společnosti pana Fernanda A. Gonzaleze.

Pan Rogelio Zambrano dříve zastával funkci člena představenstva a Fernando A. Gonzalez působil jako výkonný viceprezident pro finance a správu (Executive Vice President of Finance (CFO) and Administration).

Pan Rogelio Zambrano byl členem představenstva společnosti CEMEX od roku 1987 a prezidentem finanční komise společnosti CEMEX od roku 2009. Také je mimo jiné členem poradního výboru Grupo Financiero Banamex Zona Norte a členem představenstva společnosti Carza a univerzity Tecnologico de Monterrey. Je absolventem průmyslového inženýrství na univerzitě Tecnologico de Monterrey a držitelem titulu MBA z Wharton School of Business, University of Pennsylvania.

„Budeme se i nadále zaměřovat na vytváření hodnoty pro všechny naše zájmové strany. Náš nový generální ředitel i celý výkonný výbor společnosti CEMEX mají potřebnou vizi, dovednosti i zkušenosti a já vidím budoucnost společnosti CEMEX velmi optimisticky,“ řekl pan Rogelio Zambrano. „Odkaz Lorenza Zambrana přetrvá a jeho vize a nadšení pro dosažení dokonalosti nás budou i v nadcházejících letech inspirovat.“

Pan Fernando A. Gonzalez do společnosti CEMEX nastoupil v roce 1989 a od té doby zastával několik pozic ve vyšším vedení, a to v oblasti lidského kapitálu, strategického plánování a obchodního rozvoje a také zastával funkci CFO. Vedl podniky společnosti CEMEX v Latinské Americe, Evropě, Africe, na Středním východě a v Asii. Získal titul BA a MBA na univerzitě Tecnologico de Monterrey.

„Převzít vedení společnosti CEMEX je obrovská pocta a také zodpovědnost. Pevně věřím, že máme nejlepší lidi v tomto průmyslovém odvětví, kteří mohou zajistit náš pokračující úspěch,“ prohlásil pan Fernando A. Gonzalez. Máme dobrou obchodní strategii a – což je nejdůležitější – nabízíme nejlepší stavební řešení a výrobky s přidanou hodnotou. Navíc nám pomáhá pozitivní výhled a zlepšující se podnikatelského prostředí na trzích, kde působíme.“

Rada také rozhodla o jmenování pana Iana C. Armstronga členem představenstva. Toto jmenování bude ratifikováno na výroční valné hromadě, která se bude konat v roce 2015. Nicméně toto jmenování má okamžitou platnost.

Pan Armstrong je viceprezidentem pro propagaci a analýzu (Vice President of Promotion and Analysis) ve společnosti Evercore Casa de Bolsa. Také je členem představenstva Tec Salud, Fondo Zambrano Hellion a Patronato DIF Nuevo Leon. Je absolventem Business Administration na univerzitě Tecnologico de Monterrey a držitelem titulu MBA z IE Business School.

### 

CEMEX je přední celosvětový výrobce a dodavatel betonových směsí, cementu, kameniva, přísad a dalších stavebních materiálů. Poskytuje vysoce kvalitní výrobky a spolehlivé služby zákazníkům a komunitám ve více než 50 zemích. V České republice CEMEX provozuje 60 betonáren, 7 štěrkoven, 6 kamenolomů a cementovou mlýnici.


 
Building the Future
Copyright © 2018 CEMEX S.A.B. de C.V. All rights reserved