CEMEX oznamuje účast na projektu výstavby cementárny v Peru


Monterrey, Mexiko, 8. dubna 2010 - Společnost CEMEX, S.A.B. de C.V. (BMV: CEMEX.CPO) dnes potvrdila, že investiční společnost Blue Rock Cement Holdings, S.A. (Blue Rock) investuje do projektu výstavby cementárny v Peru. Společnost CEMEX, která souhlasila s účastí v Blue Rock jako menšinový investor, bude pomáhat při vývoji, výstavbě a provozu továrny.

Fernando Gonzalez, výkonný viceprezident společnosti CEMEX pro plánování a finance, řekl: „Naše účast v tomto projektu nám umožní zvětšit náš podíl na atraktivním peruánském trhu a doplní naše portfolio v regionu.“

Projekt společnosti Blue Rock sestává z výstavby nové cementárny s prvotní výrobní kapacitou 1 milion metrických tun za rok. Očekává se, že továrna bude dokončena na počátku roku 2013 s celkovou investicí přibližně 230 milionů USD. Stavební průmysl v Peru si v uplynulých letech zachoval stabilní růst přes 10%, což z Peru činí atraktivní trh.

Společnost CEMEX souhlasila, že přispěje do základního kapitálu společnosti Blue Rock investicí až 100 milionů USD, a to za menšinový podíl. Tato investice spadá do povolených podmínek dle dohody o financování dluhu společnosti CEMEX.


 
Building the Future
Copyright © 2018 CEMEX S.A.B. de C.V. All rights reserved