CEMEX se podílí na projektu rozšíření Panamského průplavu


Monterrey, Mexiko a Ciudad de Panama, Panama. 13. července 2010 - Společnost CEMEX, S.A.B. de C.V. (NYSE: CX) dnes oznámila podepsání smlouvy o dodávkách s „Consorcio Grupo Unidos por el Canal“, hlavním zhotovitelem výstavby třetí soustavy zdymadel na projektu rozšíření Panamského průplavu. Smlouva o dodávkách se týká přibližně 500.000 tun cementu.

Smlouva se společností CEMEX představuje nedílnou součást projektu rozšíření průplavu, který zahrnuje dvě zdymadla, vyhloubení přístupových kanálů k novým zdymadlům a rozšíření a prohloubení plavebních kanálů.

„Jsme hrdí, že jsme byli vybráni, abychom se zúčastnili projektu rozšíření kanálu, který reálně slibuje urychlení rozvoje Panamy“, řekl Jesus Gonzalez, prezident CEMEX Central America. „V rámci smlouvy bude CEMEX poskytovat výrobky speciálně navržené pro konstrukční požadavky díla a zajišťovat dodávku, a to díky investicím do rozšíření naší výrobní kapacity od roku 2008. V CEMEXu se těšíme, že se staneme součástí růstu Panamy.“

Během uplynulých dvou let CEMEX do svých panamských provozoven investoval přibližně 300 milionů USD, a to včetně závodu, kde ztrojnásobil výrobní kapacitu cementu. Díky této expanzi CEMEX úspěšně uspokojí potřebu stavebních materiálů projektu na rozšíření Panamského průplavu i požadavky projektů, které jsou součástí investičního plánu panamské vlády.


 
Building the Future
Copyright © 2018 CEMEX S.A.B. de C.V. All rights reserved