Média

CEMEX představí základové konstrukce na veletrhu FOR PASIV

Izolované základové konstrukce přináší úspory a vyšší spolehlivost služeb

PRAHA, 13. LEDNA 2016 – CEMEX Elegohouse představí na veletrhu nízkoenergetických a pasivních budov FOR PASIV různé typy základových konstrukcí. Letošní 4. ročník veletrhu se koná ve dnech ve dnech 21. – 23. 1. 2016 a je věnován udržitelnému stavění a životu v pasivních domech. Právě pro základy nízkoenergetických a pasivních domů je ideálním řešením systém ELEGOHOUSE, protože má tepelnou izolaci integrovanou přímo v konstrukci základů. Výsledkem je v prvé řadě snížení tepelných ztrát a dále zvýšení spolehlivosti celé stavby.

Dobře izolované základy s dlouhou životností
Na veletrhu FOR PASIV odborníci zájemcům poradí s návrhem a s provedením zakládů úsporných staveb. Součástí firemní expozice bude také reálný model základové konstrukce ELEGOHOUSE s integrovanou izolací. Uvidíte všechny prvky samonosné konstrukce (nezávislé na podkladu) a vloženou tepelnou izolaci na ochlazované straně konstrukce. Přesunutí tepelné izolace pod desku také pomáhá snížit výšku skladby podlah. Sílu tepelné izolace základové desky Elegohouse lze jednoduše uzpůsobit pro nízkoenergetický nebo pasivní standard.

Systémové řešení předchází vzniku tepelných mostů a srážení vlhkosti v konstrukci. Objekty realizované na základech ELEGOHOUSE vykazují vyšší spolehlivost a životnost. Základové konstrukce ELEGOHOUSE jsou kompatibilní s jakýmkoliv druhem zdícího materiálu, dřevostavbami a montovanými stavbami. Za tři roky od uvedení na český trh CEMEX realizoval více než 130 konstrukcí systému Elegohouse.

Stánek CEMEXu
Na stánku CEMEX návštěvníci najdou kompletní portfolio dalších zajímavých produktů - samonivelační lité podlahové směsi AnhyLevel v kombinaci s podlahovým topením využívající nanotechnologie, lité izolační a vyrovnávací pěnobetony Poroflow a ucelenou řadu produktů pro realizaci průmyslových podlah Duramo.

STÁNEK CEMEX ELEGOHOUSE NALEZNETE V HALE č. 5, expozice číslo A18.
Mapa areálu ke stažení ZDE.

Pro získání čestné vstupenky klikněte zde. Počet vstupenek je limitován.
Více informací o veletrhu FOR PASIV naleznete na www.forpasiv.cz.

Fotografie účasti CEMEXu na veletrzích


###

O CEMEXu
Společnost CEMEX ELEGOHOUSE, s.r.o. je dceřinou společností CEMEX Czech Republic s.r.o. a tím i součástí skupiny CEMEX, předního celosvětového výrobce a dodavatele hotových betonových směsí, cementu, kameniva, přísad a dalších stavebních materiálů. CEMEX je předním světovým výrobcem stavebních materiálů, který poskytuje vysoce kvalitní výrobky a služby zákazníkům ve více než 50 zemích. Mexická společnost působí v České republice od roku 2005. CEMEX v Česku provozuje 74 betonáren, 10 štěrkoven, 7 kamenolomů, cementárnu, cementovou mlýnici a výrobnu speciálních přísad do betonu. CEMEX v České republice zaměstnává cca tisíc zaměstnanců. CEMEX je držitelem certifikátů OHSAS 18001, ISO 14001 a ISO 9001, které potvrzují nadstandardní kvalitu produktů a poskytovaných služeb.

CEMEX disponuje moderními výzkumnými a diagnostickými laboratořemi betonu a kameniva. Aktivní spoluprací s  vývojovými středisky přináší do výroby nejmodernější poznatky a technologie. CEMEX má bohaté zkušenosti s poskytováním inovativních stavebních řešení, zvyšováním efektivity a podporou udržitelného rozvoje. CEMEX se zavázal ke splnění cílů biologické rozmanitosti, které definuje iniciativa Building Biodiversity. CEMEX intenzivně spolupracuje s členy BirdLife International především v České republice, Španělsku, Velké Británii, Francii, USA, Malajsii, Mexiku a Dominikánské republice.

Více informací o CEMEXu lze nalézt na internetové adrese: www.cemex.cz a www.elegohouse.cz.

Kontakty pro média:
Kristýna Kuncová, Communication Specialist Senior – CEMEX Czech Republic, Tel.: 776 376 548, kristyna.kuncova@cemex.com  

 
Building the Future
Copyright © 2018 CEMEX S.A.B. de C.V. All rights reserved