Média

CEMEX představuje nový design betonových pražců pro londýnské metro

Pro severozápadní metropolitní linku londýnského metra CEMEX navrhl, vyrobil a dodal první nové betonové železniční pražce po více než 30 letech. Nový design pražce od společnosti CEMEX, který je řešením na míru, nabízí rychlejší instalaci s vylepšenou spolehlivostí a delší životností.


Nové, vysoce kvalitní pražce od společnosti CEMEX jsou hlavní inovací vyvinutou v partnerské spolupráci se dvěma světovými lídry v oblasti železničního strojírenství v reakci na rostoucí potřebu stavět dráhy rychleji, bezpečněji a levněji, se sníženými požadavky na údržbu. Tento nový zdokonalený předmontovaný pražec obsahuje nejnovější upevňovací systém Pandrol Fastclip „FE“, který umožňuje automatizovanou instalaci. Pražec je rovněž vybaven izolátory a podložkami. Díky tomu se pět kroků instalace redukuje na pouhý jeden, jelikož jsou pražce dodávány kompletní se všemi komponentami, připravené k nasazení kolejnic a automatické uchycení upevňovacích svorek do kolejnic.

Zavedení těchto inovativních předmontovaných betonových pražců na míru si vyžádalo rozsáhlou koordinaci napříč celým procesem, od návrhu a výroby od společnosti CEMEX po instalaci. Během instalace prvních 900 pražců se ukázalo, že tento nový systém je dvojnásobně rychlejší než předchozí instalace v síti londýnského metra.

Nový design betonových pražců


CEMEX je globální firmou vyrábějící stavební materiály, která poskytuje vysoce kvalitní výrobky a spolehlivé služby zákazníkům a společenstvím ve více než 50 zemích po celém světě. CEMEX má bohatou historii zlepšování blahobytu těch, kterým poskytuje služby, neboť se snaží vyhledávat inovační průmyslová řešení a efektivní vylepšení a podporovat udržitelnou budoucnost.

 
Building the Future
Copyright © 2018 CEMEX S.A.B. de C.V. All rights reserved