Média

CEMEX dodal materiál na rekonstrukci podchodu ve Zlíně

Rekonstrukce podchodu z náměstí Práce k bývalému průmyslovému areálu firem Baťa započala v září loňského roku a od letošního června se z něj občané města Zlína mohou plně těšit.


Nový moderní vzhled vdechli do projektu zlínští architekti Jaroslav Hošek a Pavel Chládek, kteří se nebránili  řadě zásadních změn. Došlo například k odstranění nadzemních objektů, nově je schodiště z náměstí Práce vyhřívané a nebude docházet k jeho zamrznutí v zimě. Také byl nainstalován nový eskalátor a veřejné osvětlení. Rovněž bylo opraveno i sociální zařízení a částečně zmodernizována vnitřní část podchodu.

Na rekonstrukci byly použity speciální pohledové betony v celkovém objemu 2000 m3. Na stavbě se podílely společnosti OHL ŽS, NEOL-STAV, JIP INDUSTRIES.  

Jak celá rekonstrukce dopadla se můžete podívat níže ve fotogalerii.

CEMEX je globální firmou vyrábějící stavební materiály, která poskytuje vysoce kvalitní výrobky a spolehlivé služby zákazníkům a společenstvím ve více než 50 zemích po celém světě. CEMEX má bohatou historii zlepšování blahobytu těch, kterým poskytuje služby, neboť se snaží vyhledávat inovační průmyslová řešení a efektivní vylepšení a podporovat udržitelnou budoucnost. 
Building the Future
Copyright © 2018 CEMEX S.A.B. de C.V. All rights reserved