Média

CEMEX přispívá k rozvoji klíčových přístavů ve Francii a v Panamě

  • CEMEX spolupracuje při výstavbě kesonu (caisson), obrovské plovoucí betonové konstrukce v Grand Port Maritime de Marseille, největším přístavu Francie, jenž má spojení se všemi kontinenty.
  • CEMEX také přispěl k rozšíření mezinárodního terminálu Manzanillo v Panamě na pobřeží Atlantského oceánu, což je jeden z největších a nejvýkonnějších terminálů pro kontejnerovou dopravu v Latinské Americe.


CEMEX spolupracuje při výstavbě obrovské plovoucí betonové komory v Grand Port Maritime de Marseille, který je považován za největší přístav ve Francii. Tyto obří komory, známé v geotechnice jako kesony, se používají pro utěsnění doků, ze kterých se poté odčerpá mořská voda, aby vznikl suchý pracovní prostor. Tím vznikne tzv. suchý dok, který umožňuje přístup ke konstrukčním částem lodí, jež jsou obvykle pod vodou, za účelem provedení údržby nebo oprav.

Techničtí experti společnosti CEMEX šest měsíců pracovali na vývoji transportního betonu využívajícího přísad nové generace, který by úspěšně splnil všechny kvalitativní požadavky tohoto projektu. Výsledný vysoce výkonný beton byl navržen zejména tak, aby odolal účinkům mořské vody i vlivům velkých ropných tankerů, které do přístavu vplouvají.

„CEMEX přispěl kvalitní znalostní základnou a rozsáhlými praktickými zkušenostmi s podmořským betonem,“ řekl Michel André, prezident společnosti CEMEX ve Francii. „Máme vynikající tým a také zdroje a procesy, díky nimž dokážeme rychle a efektivně vyřešit jakýkoli problém našich zákazníků.“

CEMEX také přispívá k rozšíření Mezinárodního terminálu Manzanillo v Panamě, což je jeden z největších a nejvýkonnějších terminálů pro překládku kontejnerů v Latinské Americe. Pro tento projekt, který v současné době probíhá na atlantické části Panamského průplavu, CEMEX dodal beton na míru. „Jsme zvláště potěšeni, že nám byl svěřen projekt, který by měl hrát důležitou roli v budoucnosti Panamy a jejích obyvatel,“ prohlásil Andrés Jiménez, prezident společnosti CEMEX v Panamě. „Panama je také naším domovem a jsme rádi, že můžeme přispět k jejímu rozvoji.“


CEMEX je globální firmou vyrábějící stavební materiály, která poskytuje vysoce kvalitní výrobky a spolehlivé služby zákazníkům a společenstvím ve více než 50 zemích po celém světě. CEMEX má bohatou historii zlepšování blahobytu těch, kterým poskytuje služby, neboť se snaží vyhledávat inovační průmyslová řešení a efektivní vylepšení a podporovat udržitelnou budoucnost.


 
Building the Future
Copyright © 2018 CEMEX S.A.B. de C.V. All rights reserved