Cemex přispívá na pomoc Haiti


Monterrey, Mexiko, 18. ledna 2010 - Společnost CEMEX, S.A.B. de C.V. (NYSE: CX), dnes oznámila, že v rámci solidarity s obyvateli ostrova Haiti reaguje na naléhavou potřebu humanitární pomoci a spolupracuje s vládami Mexika a dalších zemí, s mezinárodními institucemi a sociálními organizacemi.

CEMEX má na Haiti 115 zaměstnanců, kteří pracují ve třech námořních terminálech a v kanceláři obchodního zastoupení. CEMEX má informace, že jeho zaměstnanci jsou v pořádku. Byla zahájena rychlá akce na poskytnutí humanitární pomoci zaměstnancům, jejich rodinám a sousedním komunitám. Doposud byla uskutečněna první dodávka základních potřeb a druhá se připravuje.

Dále CEMEX založil fond, na kterém přijímá dobrovolné příspěvky od svých zaměstnanců po celém světě. K celkové částce vybrané do programu pomoci pak společnost CEMEX sama přispěje dvojnásobnou sumou. CEMEX dal také na Haiti k dispozici záchranným týmům svou těžkou techniku na pomoc v jejich snažení.

Se třemi terminály pro dovoz cementu, z nichž dva se nacházejí v oblasti Port-au-Prince a jeden na severu ve městě Cape Haitian, je CEMEX jedním z předních dodavatelů cementu na Haiti. Jeden z terminálů zůstává v provozu a s pomocí pobočky společnosti CEMEX v Dominikánské republice a dalších poboček v Severní i Jižní Americe bude CEMEX schopen zachovat dodávky cementu na Haiti a přispět tak k uspokojování požadavků této země.


 
Building the Future
Copyright © 2018 CEMEX S.A.B. de C.V. All rights reserved