Média

CEMEX získal certifikaci od Wildlife Habitat Council


Monterrey, Mexiko, 11. října 2016

Společnost CEMEX, S.A.B. de C.V. (dále jen jako „CEMEX“) (NYSE: CX) dnes oznámila, že několik jejích zařízení v Mexiku a Spojených státech získalo certifikaci ochrany přírody od organizace Wildlife Habitat Council („WHC“). Ta ocenila její programy na ochranu přírody, edukaci v oblasti divoké přírody a práci na ochraně životního prostředí.
WHC certifikovala 15 programů v zařízeních společnosti CEMEX ve Spojených státech a navíc – vůbec poprvé – také tři programy v Mexiku.
Mezi certifikovaná zařízení patří například vápencový důl Center Hill, cementárna Clinchfield a Victorville ve Spojených státech, v Mexiku pak cementárna Atotonilco a Huichapan a program El Carmen, vlajková loď v oblasti ochrany přírody, který tuto mezinárodní certifikaci získal k patnáctiletému výročí svého působení v oblasti vědeckého výzkumu, zachování stanovišť a obnovy druhů.
Programy společnosti CEMEX s certifikací WHC se zaměřují zejména na obnovu stanovišť i na vzdělávací exkurze. El Carmen se mimo jiné zabývá obnovou vyhynulých druhů, prevencí požárů, zapojováním komunit, výzkumem a vzdělávacími programy v tomto regionu.   
„Je pro nás ctí, že naše programy ve Spojených státech znovu získaly certifikaci od organizace Wildlife Habitat Council. Toto ocenění, spolu s první certifikací našich ochranářských programů v Mexiku, podtrhuje úspěch naší celosvětové práce v oblasti udržitelnosti,“ řekl Fernando A. Gonzalez, generální ředitel společnosti CEMEX. „Tato certifikace ještě více posiluje náš dlouhodobý závazek zakotvit udržitelnost do všech aspektů našich činností.“
WHC propaguje a certifikuje ochranu a řízení stanovišť na firemních pozemcích prostřednictvím partnerství a edukace. Programy WHC převádějí firemní cíle v oblasti udržitelnosti do hmotných a měřitelných opatření v praxi. Programy WHC se zaměřují na vytvoření zdravých ekosystémů a propojených komunit, proto staví na budování spolupráce v oblasti ochrany přírody s firemními zaměstnanci, dalšími organizacemi na ochranu přírody, vládními agenturami a členy komunit.

###

O CEMEXU 

CEMEX je globální společnost na poli stavebních materiálů, která dodává vysoce kvalitní produkty a spolehlivé služby zákazníkům a komunitám ve vice než 50 zemích. Společnost CEMEX, která oslavila své 110. výročí, má bohatou historii a hluboké zkušenosti s poskytováním inovativních stavebních řešení, se zvyšováním efektivity a podporou udržitelné budoucnosti.

Kontakty pro média:Jorge Pérez, Tel: +52 (81) 8888-4334, mr@cemex.com


 
Building the Future
Copyright © 2018 CEMEX S.A.B. de C.V. All rights reserved