Média

CEMEX roste a vytváří více než 100 nových pracovních pozic

V Praze vznikne globální centrála CEMEXu pro IT. Zároveň dojde k přesunu vybraných finančně-admininistrativních pozic z Francie, Španělska a Velké Británie do Prahy a Prachovic. 


PRAHA, 18. DUBNA 2016 – Výrobce stavebních materiálů CEMEX se rozšiřuje a nabere letos více než 100 nových zaměstnanců se znalostí anglického, francouzského a španělského jazyka. Nábor zaměstnanců je důsledkem vzniku globální centrály řízení IT v Praze a přesunu vybraných finančně-administrativních funkcí CEMEXu z jiných evropských zemí do Prahy a Prachovic.

Skupina CEMEX v České republice zaměstnává přibližně tisíc zaměstnanců, v poslední době prochází dynamickým vývojem. „Na začátku minulého roku jsme v ČR převzali všechny aktivity společnosti  Holcim, počet našich zaměstnanců se tím zdvojnásobil. Několik měsíců nato jsme vytvořili v Praze a Prachovicích více než 50 nových pracovních míst pro odborníky z oblastí financí a administrativy se znalostí němčiny. Tito noví kolegové zajišťují řízení a exekutivu vybraných procesů pro CEMEX v Německu. Letos navážeme na tuto úspěšnou zkušenost a vytvoříme dalších 70 finančně-adminstrativních pracovních míst pro nové kolegy, kteří budou zajišťovat obdobné procesy pro CEMEX ve Francii, Španělsku a Velké Británii. Současně vytváříme v Praze globální centrálu pro IT, to je dalších více než 30 vysoce odborných pracovních míst,“ popisuje situaci HR ředitel Radek Cmunt.

Českému CEMEXu se v poslední době dařilo na všech frontách. Po spojení se společností Holcim se stal CEMEX druhým největším výrobcem betonu, druhým největším výrobcem cementu a pátým největším výrobcem kameniva v České republice. „Rok 2015 byl rokem velké transformace. Po spojení CEMEXu a Holcimu se nám v minulém roce podařilo využít všechny synergie. Spojením s Holcimem našel CEMEX synergie zejména v logistice cementu,“ komentuje výsledky Peter Dajko, generální ředitel skupiny CEMEX v České a Slovenské republice. Kromě dobrých hospodářských výsledků stihla skupina CEMEX vytvořit technologické centrum pro zákazníky, obhájit certifikáty řízení kvality, ekologie a bezpečnosti práce.


###

O CEMEXu
CEMEX je předním světovým výrobcem stavebních materiálů, který poskytuje vysoce kvalitní výrobky a služby zákazníkům ve více než 50 zemích. Mexická společnost působí v České republice od roku 2005. Po sloučení se společností  Holcim provozuje CEMEX v Česku 74 betonáren, 11 štěrkoven, 7 kamenolomů, cementárnu, cementovou mlýnici a výrobnu speciálních přísad do betonu. CEMEX zaměstnává cca tisíc zaměstnanců v České republice a 20 zaměstnanců na Slovensku. CEMEX je držitelem certifikátů, které potvrzují nadstandardní kvalitu produktů a poskytovaných služeb. Všechny betonárny CEMEX mají certifikáty ISO 9001:2009, ISO 14001:2005 a OHSAS 18001:2008. Cementárna, cementová mlýnice, lomy a štěrkovny v ČR mají certifikaci ISO – 9001:2008, 14001:2004 a 18001:2007.
CEMEX disponuje moderními výzkumnými a diagnostickými laboratořemi betonu a kameniva. Aktivní spoluprací s  vývojovými středisky přináší do výroby nejmodernější poznatky a technologie. CEMEX má bohaté zkušenosti s poskytováním inovativních stavebních řešení, zvyšováním efektivity a podporou udržitelného rozvoje. CEMEX se zavázal ke splnění cílů biologické rozmanitosti, které definuje iniciativa Building Biodiversity. CEMEX intenzivně spolupracuje s členy BirdLife International především v České republice, Španělsku, Velké Británii, Francii, USA, Malajsii, Mexiku a Dominikánské republice.
Více informací o CEMEXu lze nalézt na internetové adrese: www.cemex.cz a www.cemex.com


Kontakty pro média:
Kristýna Kuncová, Communication Specialist Senior – CEMEX Czech Republic, Tel.: 776 376 548, kristyna.kuncova@cemex.com    

Kontakty pro interview:
Peter Dajko, Country Director – CEMEX Czech Republic, Tel.: 724 792 411, petr.dajko@cemex.com
Radek Cmunt, HR Director – CEMEX Czech Republic, Tel.: 724 014 407, radek.cmunt@cemex.com 
Building the Future
Copyright © 2018 CEMEX S.A.B. de C.V. All rights reserved