Média

CEMEX rozšiřuje svou flotilu čerpadel na beton o novou a unikátní pumpu S 52 SX

Autočerpadlo, které je schopno přečerpat až 164 m3 betonu za hodinu a dosáhne do výšky až 52 metrů, rozšířilo flotilu čerpadel společnosti CEMEX Czech Republic s.r.o.

Model S 52 je vybaven výložníkovým systémem SCHWING SX. Stroj je díky tomuto systému mimořádně univerzální. Jedná se především o funkci postupného skládání výložníku tzv. rolováním přes hlavu. Tento systém skládání dovoluje obsluze pohybovat výložníkem do pracovní pozice přímo, aniž by jím musela otáčet. To zvyšuje úsporu času a zvyšuje stabilitu čerpadel, jakož i flexibilitu ve stísněných prostorách. Navíc jednodílné přední opěry mají rozsah pouze 8,90 m, což je značná výhoda při realizacích v úzkých ulicích nebo na staveništích s omezeným prostorem. Otočný bod zadních opěr leží nad první zadní nápravou, což stroji zlepšuje stabilitu během čerpání.

Čerpadlo je navrženo tak, aby zátěž byla rovnoměrně rozložena na všech 5 náprav a nevznikal přesah v soupravě výložníku. K tomu pomáhá technologie postupného skládání výložníku, díky které je přesah výložníku nulový a celková délka vozidla menší než 12,40 m. Výsledkem je nízká celková hmotnost vozidla a mnohem lepší manévrovatelnost než u jiných čerpadel, které jsou až o 2 m delší. Tento typ konstrukce také brání přetížení zadní nápravy, a to i v případě, že v násypce zůstane zbytkový beton.  

„Snažíme se vyjít vstříc našim zákazníkům a nabídnout jim kvalitní servis, který plně uspokojí i náročné požadavky a to rozhodlo o koupi nového čerpadla. Pumpa umožní a zjednoduší betonování ve velkých výškách a zároveň šetří čas a náklady na obou stranách, tedy naše i našich obchodních partnerů,“ říká Jaroslav Kobierski, Manažer logistiky CEMEX Czech Republic, s.r.o.

Na nové čerpadlo "v akci" se můžete podívat níže ve fotogalerii.


CEMEX je globální firmou vyrábějící stavební materiály, která poskytuje vysoce kvalitní výrobky a spolehlivé služby zákazníkům a společenstvím ve více než 50 zemích po celém světě. CEMEX má bohatou historii zlepšování blahobytu těch, kterým poskytuje služby, neboť se snaží vyhledávat inovační průmyslová řešení a efektivní vylepšení a podporovat udržitelnou budoucnost.


 
Building the Future
Copyright © 2018 CEMEX S.A.B. de C.V. All rights reserved