CEMEX se dohodl na prodeji štěrkoven a výroben prefabrikátů v Kentucky


Monterrey, Mexiko. 8. července 2010 - Společnost CEMEX, S.A.B. de C.V. (NYSE: CX) dnes oznámila, že dospěla k dohodě prodat sedm štěrkoven, tři distribuční centra maloobchodního prodeje kameniva a jednu výrobnu prefabrikátů v Kentucky firmě Bluegrass Materials Company, LLC za 90 milionů USD.

Tato aktiva získal CEMEX v roce 2007 jako součást akvizice skupiny Rinker. Tato zařízení a aktiva byla považována za neklíčová pro integrované provozovny společnosti CEMEX ve Spojených státech zabývající se výrobou cementu, betonu, štěrku a stavebních materiálů.

Výnosy z prodeje, jehož dokončení se očekává ve třetím čtvrtletí roku 2010, CEMEX použije pro snížení svého dluhu a zvýšení likvidity.

CEMEX je globální společnost zabývající se výrobou stavebních materiálů, která dodává zákazníkům i veřejnosti vysoce kvalitní výrobky a spolehlivé služby, a to ve více než 50 zemích světa. CEMEX má bohatou historii, neustále zlepšuje svůj přínos společnosti díky své snaze hledat inovativní průmyslová řešení, zvyšovat efektivitu a prosazovat udržitelnou budoucnost. Více informací naleznete na adrese www.cemex.com.

Bluegrass Materials Company, LLC je dceřiná společnost zcela vlastněná firmou Panadero Aggregates Holdings, LLC („Panadero“). Společnost Panadero byla založena v roce 2010 Johnem D. Bakerem II a Edwardem L. Bakerem II, dříve z Florida Rock Industries, za účelem investování do kameniva a dalších podniků stavebních materiálů.


 
Building the Future
Copyright © 2018 CEMEX S.A.B. de C.V. All rights reserved