Média

CEMEX se podílí na prodloužení linky metra v Los AngelesMONTERREY, MEXIKO, 27. června 2016
Společnost CEMEX, S.A.B. de C.V. (dále jen jako „CEMEX“) (NYSE: CX) oznámila, že se CEMEX USA podílí na první fázi prodloužení fialové linky metra v Los Angeles, Kalifornie. Toto dlouho očekávané prodloužení zlepší systém veřejné dopravy v Los Angeles, neboť propojí západní část města s rozvíjející se regionální železniční sítí. Očekává se, že CEMEX dodá pro tento projekt přinejmenším 252 000 m3 hotové betonové směsi.

Fáze 1 zajistí vysokorychlostní spolehlivou dopravu mezi oblíbenými městskými částmi. Prodloužení, jehož dokončení je plánováno na rok 2023, bude zahrnovat dvoukolejnou sekci o délce 6,2 km a tři stanice metra v Los Angeles a v Beverly Hills.
V roce 2007 bylo zahájeno plánování projektu s cílem zajistit co nejmenší možný dopad realizace tohoto komplexního projektu na obyvatele v oblastech dotčených projektem. Společnost CEMEX byla jako dodavatel pro tento projekt vybrána díky zkušenostem, které prokázala před 10 lety v rámci realizace projektu prodloužení zlaté linky v Los Angeles.
„Tento projekt zlepší dopravu a mobilitu pro celé generace obyvatel Los Angeles. Společnost CEMEX disponuje zdroji a zkušenostmi, které mohou pomoci transformovat tento projekt na realitu. Jsme hrdí, že svou účastí na projektu prodloužení fialové linky metra hrajeme důležitou roli při budování lepší budoucnosti jednoho z největších měst v USA,“ uvedl Ignacio Madridejos, prezident společnosti CEMEX USA.

###
O CEMEXu
CEMEX je globální společnost na poli stavebních materiálů, která dodává vysoce kvalitní produkty a spolehlivé služby zákazníkům a komunitám ve vice než 50 zemích. Společnost CEMEX, která oslavila své 110. výročí, má bohatou historii a hluboké zkušenosti s poskytováním inovativních stavebních řešení, se zvyšováním efektivity a podporou udržitelné budoucnosti.
Mexická společnost působí v České republice od roku 2005. Po sloučení se společností  Holcim provozuje CEMEX v Česku 74 betonáren, 11 štěrkoven, 7 kamenolomů, cementárnu, cementovou mlýnici a výrobnu speciálních přísad do betonu. CEMEX zaměstnává cca tisíc zaměstnanců v České republice a 20 zaměstnanců na Slovensku. CEMEX je držitelem certifikátů, které potvrzují nadstandardní kvalitu produktů a poskytovaných služeb. Všechny betonárny CEMEX mají certifikáty ISO 9001:2009, ISO 14001:2005 a OHSAS 18001:2008. Cementárna, cementová mlýnice, lomy a štěrkovny v ČR mají certifikaci ISO – 9001:2008, 14001:2004 a 18001:2007.
CEMEX disponuje moderními výzkumnými a diagnostickými laboratořemi betonu a kameniva. Aktivní spoluprací s  vývojovými středisky přináší do výroby nejmodernější poznatky a technologie. CEMEX má bohaté zkušenosti s poskytováním inovativních stavebních řešení, zvyšováním efektivity a podporou udržitelného rozvoje. CEMEX se zavázal ke splnění cílů biologické rozmanitosti, které definuje iniciativa Building Biodiversity. CEMEX intenzivně spolupracuje s členy BirdLife International především v České republice, Španělsku, Velké Británii, Francii, USA, Malajsii, Mexiku a Dominikánské republice.
Více informací o CEMEXu lze nalézt na internetové adrese: www.cemex.cz a www.cemex.com

Kontakty pro média:Jorge Pérez, Tel: +52 (81) 8888-4334, mr@cemex.com


 
Building the Future
Copyright © 2018 CEMEX S.A.B. de C.V. All rights reserved