Média

CEMEX se stal novým firemním členem Klubu Transparency International

Společnost CEMEX Czech Republic, lídr v oblasti stavebních materiálů, navázala spolupráci s Transparency International Česká republika a stal se firemním členem General v rámci Klubu TI.

Korupce devastuje dobrou pověst firem, zhoršuje společenské klima a ohrožuje podnikatelské prostředí.  „Podporujeme poctivé chování a boj proti korupci, proto je pro nás ctí být členem Klubu Transparency International.  Proti korupci se snažíme bojovat interními nástroji.  Po zaměstnancích vyžadujeme dodržování zásad čestného jednání a vyzýváme je k oznamování neetického a korupčního chování. Kdokoliv může anonymně a bezplatně upozorňovat na neetické jednání telefonicky, online nebo e-mailem prostřednictvím důvěrné linky ETHOSline,“ říká ředitel strategického plánování CEMEX Karel Kőszegi.

„Jsme rádi, že se společnost CEMEX rozhodla navázat na svého předchůdce na českém trhu firmu Holcim a stala se firemním členem Klubu TI," uvedl při předávání děkovného certifikátu David Ondráčka, ředitel TI. „Boj proti korupci není jednoduchou cestou, týká se každého z nás. A proto jsme založili Klub TI, který sdružuje individuální a firemní podporovatele, kterým není lhostejný stav věcí v České republice. Vítáme významnou posilu v Klubu TI,“ dodal David Ondráčka.

Spolupráce mezi společností CEMEX a nevládní organizací TI nebude vidět jen v rámci tiskové zprávy, ale také přímo na produktech předního výrobce stavebních materiálů.

click to enlarge

###  
###  

Více o Klubu Transparency International

Klub TI l byl založen v roce 2011, jako platforma pro podporovatele a společnosti, které věří, že bojovat s korupcí má smysl. Jedná se o významný zdroj financování našich aktivit a také o morální podporu celé organizace. V současné době má Klub TI 22 firemních a přes 150 individuálních členů. Díky našim podporovatelům dokážeme zachránit miliardy korun z veřejných rozpočtů. Více informací o Klubu TI se dozvíte v našem odkaze.

Více o CEMEXu

CEMEX je předním světovým výrobcem stavebních materiálů, který poskytuje vysoce kvalitní výrobky a služby zákazníkům ve více než 50 zemích. Mexická společnost působí v České republice od roku 2005. Po sloučení se společností  Holcim provozuje CEMEX v Česku 74 betonáren, 11 štěrkoven, 7 kamenolomů, cementárnu, cementovou mlýnici a výrobnu speciálních přísad do betonu. CEMEX v České republice zaměstnává více než 900 zaměstnanců a je držitelem ocenění ve studii o nejlepšího zaměstnavatele - Best Employers Česká republika 2014. CEMEX je držitelem certifikátů OHSAS 18001, EMS 14001 a ISO 9001, které potvrzují nadstandardní kvalitu produktů a poskytovaných služeb. CEMEX disponuje moderními výzkumnými a diagnostickými laboratořemi betonu a kameniva. Aktivní spoluprací s  vývojovými středisky přináší do výroby nejmodernější poznatky a technologie. CEMEX má bohaté zkušenosti s poskytováním inovativních stavebních řešení, zvyšováním efektivity a podporou udržitelného rozvoje. CEMEX se zavázal ke splnění cílů biologické rozmanitosti, které definuje iniciativa Building Biodiversity.


 
Building the Future
Copyright © 2018 CEMEX S.A.B. de C.V. All rights reserved