Static Image
Média

CEMEX se účastní výstavby nejdelšího železničního tunelu v Rakousku

Projekt využívá rozsáhlých zkušeností společnosti CEMEX v oblasti složitých tunelů a mobilních betonáren.


CEMEX dodá v Rakousku 540.000 kubických metrů transportního betonu pro výstavbu železničního tunelu Koralm, který je ústředním prvkem trati spojující Štýrsko a Korutany v jižním Rakousku. Tunel o délce přibližně 32,9 kilometrů bude nejdelším železničním tunelem v Rakousku a jedním z nejdelších dopravních tunelů na světě.

Železnice Koralm je rozšířením transevropského koridoru spojujícího Baltské a Středozemní moře a tento tunel významné urychlí cestování mezi severní a jižní Evropou. Po důkladné analýze geologických podmínek začaly dva razicí stroje o průměru 9,93 metru prorážet středovou část tunelu. Práce probíhají až v hloubce 1250 metrů pod povrchem, takže pro tento proces musí být na místě zajištěna neustálá optimalizovaná podpora na základě zjištěných podmínek terénu.

Aby CEMEX splnil požadavky just-in-time tohoto rozsáhlého projektu, spolu s dodavatelským partnerem instaloval u vstupu do tunelu mobilní betonárnu. Toto výkonné zařízení je schopno dodávat všechny typy betonu i speciálních produktů podle potřeby. Pro tyto speciální procesy byly využity znalosti a rozsáhlé zkušenosti společnosti CEMEX s projekty tunelů, jako je například vyplňovací malta a stříkaný beton. Stavební práce budou probíhat 24 hodiny denně, 365 dní v roce a vyžadují velké objemy transportního betonu v krátkých lhůtách.

click to enlarge

CEMEX je globální firmou vyrábějící stavební materiály, která poskytuje vysoce kvalitní výrobky a spolehlivé služby zákazníkům a společenstvím ve více než 50 zemích po celém světě. CEMEX má bohatou historii zlepšování blahobytu těch, kterým poskytuje služby, neboť se snaží vyhledávat inovační průmyslová řešení a efektivní vylepšení a podporovat udržitelnou budoucnost.


 
Building the Future
Copyright © 2018 CEMEX S.A.B. de C.V. All rights reserved