Média

CEMEX spolupracoval při výstavbě moderních atletických center v Německu

Tato nová zařízení mají pomoci amatérským i profesionálním fotbalistům a plavcům.


Tato nová zařízení mají pomoci amatérským i profesionálním fotbalistům a plavcům.
Veřejné kondiční i sportovní aktivity jsou v Německu velmi oblíbené a do moderních center na podporu atletiky investují místní vládní i soukromé subjekty. CEMEX se podílel na výstavbě dvou různých sportovních center pro fotbalisty a plavce s profesionálním i amatérským využitím.
Plavecké centrum se právě staví v Postupimi, kde je s výměrou pozemku 18.000 m2 jedním z největších stavenišť v berlínské metropolitní oblasti. Nová budova bude mít pět podlaží, z toho dvě podzemní, a bude v ní mimo jiné 50m bazén s 10 drahami podle standardů Mezinárodní plavecké federace. Po svém dokončení bude budova také obsahovat cvičný bazén, relaxační bazén a dětský bazén, dále pak šatny a relaxační prostory. Na základy, interiérové a exteriérové stěny, stropy, sloupy, trámy a vodní nádrže CEMEX dodává více než 17.000 m3 transportního betonu.
„Jen na výrobu spodní desky si stavba vyžádala 5.250 m3 vodotěsného betonu, k čemuž byla zapotřebí čerpadla s dlouhým výložníkem schopná čerpat ze vzdálenosti až 52 m,“ vysvětluje Torsten Schiller, CEMEX Key Account Manager v Německu „Technické nároky na náš beton byly mimořádně vysoké.“
Schiller dále vysvětluje, že stavební komponenty, které jsou z hlediska konstrukce a stavebních materiálů nejnáročnější, zůstanou očím plavců skryty. V užitkové podlaze pod bazénem se nacházejí velké rezervoáry na neupravenou vodu, v nichž se část objemu vody pro bazén upravuje a čistí. Vodní nádrž je vyrobena z vysokopevnostního betonu, který musel mít z hygienických důvodů co nejhladší povrch, aby se v prasklinách a pórech neusazovaly mikroorganismy.
Naši němečtí odborníci na přísady a transportní beton upravili požadovanou konzistenci výrobku s maximální přesností. „Abychom splnili všechny požadavky developera, pro úpravu betonu byl zapotřebí vysoký stupeň citlivosti,“ říká Jörg Hölzgen, vedoucí pracovník pro testování betonu společnosti CEMEX v Postupimi. „V rámci našeho procesu sebemonitorování byl tento beton podroben mimořádně pečlivé kontrole.“ Řešení společnosti CEMEX ušetřilo nemalé náklady spojené s dodatečným nátěrem zásobníku.
Necelé dvě hodiny cesty od Postupimi, v Lipsku, se fotbalový tým RasenBallsport Leipzig přestěhoval do nového sportovního a tréninkového centra. Na výstavbu tohoto zařízení, které se nachází v aréně, kde fotbalisté hrají své domácí zápasy Bundesligy, dodal CEMEX přibližně 13.600 m3 transportního betonu.


Toto nové centrum o výměře 13.500 m2 je jedním z největších v Německu a nabízí dostatek prostoru na všechny týmy RB Leipzig, od juniorského týmu U-14 po tým Bundesligy. Centrum má veškeré moderní vybavení, které hráčům pomáhá stát se šampiony, od běžecké dráhy po ochlazovací komoru. Součástí tohoto flexibilního prostoru je také internátní škola pro mladé hráče juniorské ligy, díky čemuž nabízí komplexní péči pro začínající atlety i plnohodnotné profesionály.

CEMEX je globální společnost zabývající se výrobou stavebních materiálů, která dodává zákazníkům i veřejnosti vysoce kvalitní výrobky a spolehlivé služby, a to ve více než 50 zemích světa. CEMEX má bohatou historii, neustále zlepšuje svůj přínos společnosti díky své snaze hledat inovativní průmyslová řešení, zvyšovat efektivitu a prosazovat udržitelnou budoucnost.

Pro více informací o společnosti CEMEX navštivte stránky: www.cemex.com.
Sledujte nás na: facebook.com/cemex.cz, twitter.com/cemex a instagram.com/cemex.


 
Building the Future
Copyright © 2018 CEMEX S.A.B. de C.V. All rights reserved