Média

CEMEX spolupracuje při výstavbě hlavní obchodní spojnice mezi Mexikem a USA


Společnost CEMEX, S.A.B. de C.V. (dále jen jako „CEMEX“) (NYSE: CX) oznámila, že její mexický podnik přispěl k opravě dálnice Monterrey-Nuevo Laredo, hlavní silniční tepny dovozu a vývozu mezi Mexikem a Spojenými státy.
Dálnice Monterrey-Nuevo Laredo v severovýchodním Mexiku propojuje zemi se státem Texas ve Spojených státech. Jelikož se po této dálnici přepravuje 52 % mexického importu a exportu, je jednou z hlavních obchodních tras přes mexickou a americkou hranici.
Vzhledem k tomu, že po této dálnici projede denně více než 15.000 naložených kamionů, na její opravu bylo nutné použít mimořádně odolné a trvanlivé stavební materiály, které zaručí bezpečnost silničního provozu. Proto CEMEX Mexiko na obnovu přibližně šestnáctikilometrového úseku dálnice dodal 98.000 m3 hydraulického betonu.
Hydraulický beton od společnosti CEMEX umožní vozidlům cestovat po dálnici Monterrey-Nuevo Laredo bezpečněji, protože vytváří rovnou vozovku s vysokou nosností, která si své vlastnosti zachovává po celou dobu životnosti tohoto produktu. Použitý beton se vyznačuje nejen dlouhodobou pevností, ale také odolává vyšší frekvenci dopravy a zatížení. Betonová vozovka má navíc dlouhou životnost a vyžaduje minimální údržbu.
Společnosti CEMEX Mexiko se podařilo vyřešit opravu této silnice bez zastavení dopravy, jelikož práce probíhaly v různých pracovních směnách. Tím se minimalizovalo potenciální narušení provozu na této frekventované dálnici a současně zaručilo správné lití hydraulického betonu.
Na tomto projektu, při kterém bylo nutné přepravit klikatými úseky této dálnice více než 30.000 tun cementu, se na pracích napřímo podílelo více než 100 lidí.
CEMEX je globální firmou vyrábějící stavební materiály, která poskytuje vysoce kvalitní výrobky a spolehlivé služby zákazníkům a společenstvím ve více než 50 zemích po celém světě. CEMEX má bohatou historii zlepšování blahobytu těch, kterým poskytuje služby, neboť se snaží vyhledávat inovační průmyslová řešení a efektivní vylepšení a podporovat udržitelnou budoucnost.

CEMEX je globální společnost zabývající se výrobou stavebních materiálů, která dodává zákazníkům i veřejnosti vysoce kvalitní výrobky a spolehlivé služby, a to ve více než 50 zemích světa. CEMEX má bohatou historii, neustále zlepšuje svůj přínos společnosti díky své snaze hledat inovativní průmyslová řešení, zvyšovat efektivitu a prosazovat udržitelnou budoucnost. 

Pro více informací o společnosti CEMEX navštivte stránky: www.cemex.com.
Sledujte nás na: facebook.com/cemex.cz, twitter.com/cemex a instagram.com/cemex.

 
Building the Future
Copyright © 2018 CEMEX S.A.B. de C.V. All rights reserved