Média

CEMEX spolupracuje s mladými architekty

  • Spolupráce se Syracuse University School of Architecture vedla k realizaci studentského projektu s použitím speciálního betonu společnosti CEMEX.
  • Letní studio pořádané v prostorách CEMEX Research Group (CRG) ve Švýcarsku zdůrazňuje důležitost překlenutí propasti mezi návrhem a realitou.

Konec roku 2014 přinesl vynikající příležitost, kdy Globální centrum pro technologii a inovace (CRG, Global Center for Technology and Innovation) mělo možnost představit se skupině profesorů a jejich studentům z Syracuse University School of Architecture.

Po návštěvě našeho Globálního centra ve Švýcarsku se profesoři Julie Larsen a Roger Hubeli obrátili na CEMEX se vzrušujícím projektem. Návrh sestával z moderní reinterpretace staré techniky zdobení sloupů známé pod názvem kanelování. Projekt přinesl zajímavé a velmi vzrušující výzvy z hlediska návrhu materiálů – lehký, vysoko pevnostní a tvárný materiál, který dokáže v masivním měřítku zachytit složité, digitálně vytvořené vzory a splnit požadavky výrobního procesu.

Tým ze společnosti CEMEX, který tvořili Davide Zampini, ředitel CRG, a Alexandre Guerini, ředitel pro vývoj produktů a industrializaci (Product Development & Industrialization Director) v CRG, a profesoři Hubeli a Larsen společně navrhli materiál, který splní „sny“ architektů. Výstavba „věže z dlaždic“, jak ji pracovně nazvali, prokázala důležitost spolupráce mezi projektanty a materiálovými inženýry.

Díky digitalizaci a 3D tisku mohou architekti rychle vytvořit malé reálné modely svých forem a textur, zatímco inovátoři stavebních materiálů, jako je CEMEX, umožňují představit beton s novátorskými a přizpůsobenými vlastnostmi.

Interakce mezi inženýry ze společnosti CEMEX a architekty vedla k návrhu, lití a realizaci dlaždic, které byly poté přivrtány a nasazeny na dřevěný rám. Tím vznikla věž, která byla vybudována kolem stávajícího sloupu.

CEMEX podporuje spolupráci s architekty, protože inspirují a neustále zkoušejí možnosti, jak rozvíjet nejmodernější technologii betonu. V návaznosti na tyto snahy CEMEX nedávno v CRG pořádal letní studio pro Syracuse University. Profesoři Larsen a Hubeli ve třídě zdůraznili význam překlenování propasti mezi projektem a realizací – pochopení, jak zvolit materiály, které splní potřeby projektu.


CEMEX je globální firmou vyrábějící stavební materiály, která poskytuje vysoce kvalitní výrobky a spolehlivé služby zákazníkům a společenstvím ve více než 50 zemích po celém světě. CEMEX má bohatou historii zlepšování blahobytu těch, kterým poskytuje služby, neboť se snaží vyhledávat inovační průmyslová řešení a efektivní vylepšení a podporovat udržitelnou budoucnost.


 
Building the Future
Copyright © 2018 CEMEX S.A.B. de C.V. All rights reserved