Média

CEMEX se podílí na stavbě historické radnice poblíž Paříže

CEMEX dodal speciální vysokohodnotný bílý pohledový beton, aby pomohl realizovat vizi známého architekta Jean-Pierre Lotta: vybudovat novou radnici pro Bagnolet, rušné předměstí francouzské metropole Paříže. Tato moderní šestipodlažní stavba, připojená k historické radnici, pokrývá plochu přibližně 11.000 m2 a je nedílnou součástí globálního plánu přestavby městského centra.


„Pohledový beton mi umožnil převést koncepční projekt do reality. Vyjadřuje sofistikované formy a zajišťuje kontinuitu mezi konceptem a dokončenou stavbou,“ říká Jean-Pierre Lott.

Tato nová stavba z bílého betonu, postavená na svažitém terénu, má stejné rozměry, jako historická radnice, naproti níž stojí a s níž je spojena lávkou. Rozměry budovy byly zvoleny tak, aby přirozeně vyhovovaly místu. Součástí je 28 metrů vysoké atrium a tři gigantické desky vyčnívající z fasády.

Bílý beton společnosti CEMEX poskytl jak strukturální, tak estetické řešení, včetně vysoké požární odolnosti a zaručeně dlouhé životnosti, a zároveň umožnil flexibilitu formy a provedení. Místní výrobní závod společnosti CEMEX, vyhrazený pro speciální projekty, splnil náročný harmonogram dodávek požadovaný dodavatelem projektu. Společnost provedla lití 7500 m3 betonu včetně 1208 m3 pohledového bílého betonu a 441 m3 vysokohodnotného betonu podle přesného časového plánu projektu.

Jean-Pierre Lott se narodil v Paříži v roce 1962. Studoval architekturu v Marseille a v Paříži, kde v roce 1988 promoval na UP8 (Paříž Belleville). Mezi jeho vynikající návrhy patří bytový dům Simona v Monaku, obecně považovaný za jeden z nejkrásnějších obytných prostorů v posledních několika letech. Společnost CEMEX si vybral jako dodavatele pro další dva ze svých profilových projektů - Knihovna ve městě Saint-Ouen poblíž Paříže (2008) a Lyceum de Gaillac (2010).

CEMEX je globální firmou vyrábějící stavební materiály, která poskytuje vysoce kvalitní výrobky a spolehlivé služby zákazníkům a společenstvím ve více než 50 zemích po celém světě. CEMEX má bohatou historii zlepšování blahobytu těch, kterým poskytuje služby, neboť se snaží vyhledávat inovační průmyslová řešení a efektivní vylepšení a podporovat udržitelnou budoucnost.

Vyhledávání betonárny

Select product from list
Search

 
Building the Future
Copyright © 2018 CEMEX S.A.B. de C.V. All rights reserved