Média

CEMEX staví v Egyptě první betonovou silnici


MONTERREY, MEXIKO, 27. dubna 2016

Společnost CEMEX, S.A.B. de C.V. (dále jen jako „CEMEX“) (NYSE: CX) oznámila, že její egyptský podnik přispěl k realizaci první betonové vozovky v Egyptě. Přibližně 35 kilometrů dlouhá rychlostní silnice spojuje dvě nejdůležitější ekonomická centra země - Káhiru, hlavní město země, a námořní přístav Suez.
CEMEX v Egyptě dodal pro rychlostní silnici Káhira-Suez 130.000 m3 betonu. Oproti tradičním asfaltovým silnicím přináší betonová vozovka této zemi řadu výhod. Jedná se například o delší životnost, vyšší odolnost, lepší viditelnost (zejména v noci), vynikající odolnost proti nepříznivému počasí, menší nároky na pravidelnou údržbu a vyšší bezpečnost silničního provozu.
Třebaže již CEMEX úspěšně používá beton na silnice po celém světě, v Egyptě je tato technologie nová. Tento počin je výsledkem několika iniciativ za posledních pár let. Již v roce 2011 CEMEX v Egyptě prokázal přínosné vlastnosti betonových vozovek egyptskému Generálnímu úřadu pro silnice a mosty (General Authority of Roads and Bridges), když úzce spolupracoval se soukromým sektorem na několika projektech realizace vozovek.
Po třech letech workshopů, studií a porad s egyptským Generálním úřadem pro silnice a mosty CEMEX v Egyptě získal povolení projekt Káhira-Suez zahájit. Příprava, kvalita návrhu, odolnost silnice a trvanlivost tohoto řešení v kombinaci s vysokým výkonem na místě stavby a zkušenostmi společnosti CEMEX v Egyptě vedly úřad k rozhodnutí investovat do výstavby této důležité silnice.
„Jsme velmi hrdí, že jsme v Egyptě vystavěli první betonovou vozovku a přispěli k rozvoji této země,“ řekl Ramon Piza, Country Manager pro CEMEX Egypt. „Věříme, že budoucnost Egypta musí být vybudována na udržitelných a ekologicky šetrných řešeních.“

###
O CEMEXu
CEMEX je předním světovým výrobcem stavebních materiálů, který poskytuje vysoce kvalitní výrobky a služby zákazníkům ve více než 50 zemích. Mexická společnost působí v České republice od roku 2005. Po sloučení se společností  Holcim provozuje CEMEX v Česku 74 betonáren, 11 štěrkoven, 7 kamenolomů, cementárnu, cementovou mlýnici a výrobnu speciálních přísad do betonu. CEMEX zaměstnává cca tisíc zaměstnanců v České republice a 20 zaměstnanců na Slovensku. CEMEX je držitelem certifikátů, které potvrzují nadstandardní kvalitu produktů a poskytovaných služeb. Všechny betonárny CEMEX mají certifikáty ISO 9001:2009, ISO 14001:2005 a OHSAS 18001:2008. Cementárna, cementová mlýnice, lomy a štěrkovny v ČR mají certifikaci ISO – 9001:2008, 14001:2004 a 18001:2007.
CEMEX disponuje moderními výzkumnými a diagnostickými laboratořemi betonu a kameniva. Aktivní spoluprací s  vývojovými středisky přináší do výroby nejmodernější poznatky a technologie. CEMEX má bohaté zkušenosti s poskytováním inovativních stavebních řešení, zvyšováním efektivity a podporou udržitelného rozvoje. CEMEX se zavázal ke splnění cílů biologické rozmanitosti, které definuje iniciativa Building Biodiversity. CEMEX intenzivně spolupracuje s členy BirdLife International především v České republice, Španělsku, Velké Británii, Francii, USA, Malajsii, Mexiku a Dominikánské republice.
Více informací o CEMEXu lze nalézt na internetové adrese: www.cemex.cz a www.cemex.comKontakty pro média:
Kristýna Kuncová, Communication Specialist Senior – CEMEX Czech Republic, Tel.: 776 376 548, kristyna.kuncova@cemex.com    

 
Building the Future
Copyright © 2018 CEMEX S.A.B. de C.V. All rights reserved