Média

CEMEX uděluje certifikaci Ecoperating Plus budově v mexickém městě Tijuana


Společnost CEMEX, S.A.B. de C.V. (dále jen jako „CEMEX“) (NYSE: CX) dnes oznámila, že udělila certifikaci ecoperating Plus udržitelné a inovativní komerční budově Torre Cosmopolitan v mexickém městě Tijuana ve státě Baja California.

Certifikace budov ecoperating akredituje budovy s významnými rysy udržitelnosti a vlastnostmi nad úrovní tržního standardu během jejich návrhu, výstavby anebo provozu.

CEMEX oceňuje projekty, které šetří energii, snižují spotřebu vody a dopad výstavby a provozu na životní prostředí. Budova Torre Cosmopolitan, která také získala úroveň ecoperating Plus, obdržela tuto certifikaci díky zlepšení energetické efektivity budovy o minimálně 20 % ve srovnání s přísnou normou Spojených států ASHRAE 90.1-2010.

Torre Cosmopolitan je regenerativní projekt v srdci Tijuany. Holistickým přístupem kombinuje bioklimatický design, územní plánování, techniky a materiály inovativní výstavby, jakož i zdokonalené inženýrství, čímž vzniká pozoruhodná udržitelná budova tohoto regionu.

Torre Cosmopolitan má různé vlastnosti, které jí umožňují být efektivnější z hlediska spotřeby vody a energie. Zde jsou některé z nich:

  • snížení spotřeby energie o 21 %
  • úspora spotřeby vody o 49 %
  • využívání materiálů s vysokým odrazem slunečního světla pro snížení efektu „tepelného ostrova“
  • opětovné využití šedé vody zachycování dešťové vody
  • nativní vegetace
  • využití solárních panelů 85 % LED osvětlení
  • systémy pro monitorování spotřeby vody a energie
  • více než 75 % zbytkových materiálů bylo během výstavby recyklováno

„Budova Torre Cosmopolitan byla koncipována a vyvinuta s cílem zapojit environmentální, sociální a ekonomické cíle, implementované z fáze designu, plánování, výstavby, do provozu a údržby,“ řekl David Saul Guakil, ředitel Cosmopolitan Group, developerské společnosti projektu. „Torre Cosmopolitan je regenerativní projekt v srdci města Tijuana. Chceme, aby se stal srovnávacím měřítkem pro zelené budovy v regionu.“

„S potěšením jsme certifikovali udržitelné kvality budovy Torre Cosmopolitan,“ řekl Vicente Saiso, ředitel udržitelnosti ve společnosti CEMEX. „Certifikace ecoperating Plus je příkladem vůdcovské pozice společnosti CEMEX při vývoji produktů, služeb a řešení, která přispívají k udržitelnějšímu stavebnímu průmyslu a současně prosazují sociální a ekonomický rozvoj.“

Budova Torre Cosmopolitan v  mexické Tijuaně

 

###  

Více o CEMEXu

CEMEX je předním světovým výrobcem stavebních materiálů, který poskytuje vysoce kvalitní výrobky a služby zákazníkům ve více než 50 zemích. Mexická společnost působí v České republice od roku 2005. Po sloučení se společností  Holcim provozuje CEMEX v Česku 74 betonáren, 11 štěrkoven, 7 kamenolomů, cementárnu, cementovou mlýnici a výrobnu speciálních přísad do betonu. CEMEX v České republice zaměstnává více než 900 zaměstnanců a je držitelem ocenění ve studii o nejlepšího zaměstnavatele - Best Employers Česká republika 2014. CEMEX je držitelem certifikátů OHSAS 18001, EMS 14001 a ISO 9001, které potvrzují nadstandardní kvalitu produktů a poskytovaných služeb. CEMEX disponuje moderními výzkumnými a diagnostickými laboratořemi betonu a kameniva. Aktivní spoluprací s  vývojovými středisky přináší do výroby nejmodernější poznatky a technologie. CEMEX má bohaté zkušenosti s poskytováním inovativních stavebních řešení, zvyšováním efektivity a podporou udržitelného rozvoje. CEMEX se zavázal ke splnění cílů biologické rozmanitosti, které definuje iniciativa Building Biodiversity.


 
Building the Future
Copyright © 2018 CEMEX S.A.B. de C.V. All rights reserved