Média

CEMEX v Německu spolupracuje na projektu podzemního železničního tunelu


Spolu s dodavatelským partnerem CEMEX v Německu dodal více než 350.000 m3 speciálních transportních betonů a své rozsáhlé logistické know-how pro obrovský projekt tunelu podzemní dráhy v srdci Lipska.

Dlouho očekávaný projekt City-Tunnel Leipzig zahrnoval výstavbu dvourampové vstupní části, dvou paralelních tunelů ražených pomocí razicího štítu (každý má délku přibližně 1,5 km), čtyř podzemních stanic a otevřeného výstupu ke stávajícímu drážnímu systému. Projekt byl navržen jako ústřední část reorganizace železničního systému Lipska, jež poskytuje přímé spojení mezi hlavním nádražím v Lipsku (které je jedno z největších v Evropě) a jižní částí města.

„Společnost CEMEX je nesmírně hrdá, že je součástí tohoto významného projektu pro město Lipsko,“ říká Eric Wittman, prezident společnosti CEMEX v Německu. „Očekáváme, že City-Tunnel usnadní dojíždění milionům obyvatel a návštěvníků Lipska, a to včetně budoucích generací.“

Tento projekt vyžadoval více než 350.000 m3 transportního betonu včetně rozsáhlé škály speciálních betonů, jako je např. podvodní beton pro podlahy tunelu, beton na spirálové sloupy, beton na podzemní stěny, stříkaný beton s ocelovou tkaninou, konstrukční beton, samozhutňující pohledový beton a také rozsáhlé použití pohledového betonu ve čtyřech impozantních podzemních stanicích.

Zásobování několika stavenišť uprostřed městského provozu představovalo největší logistickou výzvu. Plánovači projektu často naplánovali dokončování prací na noc. Někdy bylo denně zapotřebí provést lití až 1.000 m3 betonu na různých místech. Po tři dny během špičky vánoční nákupní sezóny CEMEX stabilně zásoboval staveniště na hlavním nádraží v centru města 5.000 m3 podvodního betonu.

CEMEX je rostoucí globální společností zabývající se výrobou stavebních materiálů, která dodává zákazníkům i veřejnosti vysoce kvalitní výrobky a spolehlivé služby, a to ve více než 50 zemích světa. CEMEX má bohatou historii, neustále zlepšuje svůj přínos společnosti díky své snaze hledat inovativní průmyslová řešení, zvyšovat efektivitu a prosazovat udržitelnou budoucnost.


 
Building the Future
Copyright © 2018 CEMEX S.A.B. de C.V. All rights reserved