CEMEX v září 2011 získá podíly Ready Mix USA


Monterrey, Mexiko - 8. října 2010 - Společnost CEMEX (NYSE: CX), dnes oznámila, že na základě uplatnění put opce ze strany Ready Mix USA získá podíly svého partnera ve dvou společných podnicích společností CEMEX a Ready Mix USA, které mají na jihovýchodě USA cementárny, štěrkovny, betonárny a výrobny prefabrikátů.

Kupní cenu určí CEMEX a Ready Mix USA společně na základě předem dané metodiky. CEMEX aktuálně odhaduje, že kupní cena podílů jeho partnera bude kolem 360 milionů USD. Při uzavření CEMEX také provede konsolidaci přibližně 17 milionů USD čistého dluhu, který má jeden ze společných podniků. Dokončení transakce se očekává v září 2011.

Oba společné podniky, které vznikly v roce 2005, tvoří následující aktiva:

Společný podnik provozovaný společností CEMEX vlastní cementárnu Demopolis v Alabamě s roční instalovanou kapacitou 0,9 milionu tun, cementárnu Clinchfield v Georgii s roční instalovanou kapacitou 0,8 milionu tun a 12 cementářských terminálů.

Společný podnik provozovaný společností Ready Mix USA vlastní 10 pískoven a štěrkoven, 149 betonáren a 20 výroben prefabrikátů nacházejících se ve státech Arkansas, Mississippi, Tennessee, Alabama, Georgia a pás Florida. Ready Mix USA bude tento společný podnik řídit až do uzavření transakce.


 
Building the Future
Copyright © 2018 CEMEX S.A.B. de C.V. All rights reserved