Static Image
Média

CEMEX vstupuje na Slovensko


Praha, 25. dubna 2013 – Skupina CEMEX, přední světový výrobce betonu a kameniva, vstupuje na slovenský trh. Prostřednictvím společnosti CEMEX Aggregates Slovakia provozuje od 12. dubna 2013 tři kamenolomy v oblasti kolem Žiliny – v těchto dnech se dokončuje převzetí kamenolomů Mojtín (okres Púchov, Trenčiansky kraj), Jablonové (Bytča, Žilinský kraj) a Lopušné Pažite (Kysucké Nové Mesto, Žilinský kraj). Celková roční produkce se předpokládá mezi 550–600 tisíci tun ročně. Jedná se o první krok v rámci snahy Skupiny CEMEX o rozšíření svých aktivit na území Slovenska. 

Kompletní převzetí provozu je výsledkem dohody o dlouhodobé strategické spolupráci, uzavřené mezi CEMEX a společností Cestné stavby Žilina, dosavadním provozovatelem uvedených lomů. „Slovensko je jedním z mála rostoucích trhů ve středoevropském regionu a vstup Skupiny CEMEX na slovenský trh je plně v souladu s naší dlouhodobou strategií stát se v tomto regionu lídrem na trhu výroby stavebních materiálů,“ říká Karel Köszegi, manažer strategického plánování v CEMEX.

Prioritou skupiny nadále zůstává poskytování kvalitních výrobků a služeb zákazníkům. Kamenivo z nových lomů pod křídly CEMEX je certifikováno mimo jiné do betonu, do asfaltových směsí pro inženýrské stavby a pozemní komunikace a do stmelených a nestmelených směsí. Na nové lomy se zároveň budou vztahovat přísné normy bezpečnosti práce a ochrany životního prostředí obvyklé ve Skupině CEMEX.

CEMEX je rovněž aktivní v oblasti CSR (Corporate Social Responsibility) a udržitelného rozvoje. Současně si CEMEX uvědomuje dopady těžby na životní prostředí, proto se snaží o jejich maximální kompenzaci nejen dle zákonných požadavků, ale i nad jejich rámec. Mezi takové aktivity patří rekultivace s důrazem na zachování biodiverzity, vzdělávací akce pro děti (Mineral day, Den Země), sázení stromů a provoz nadačního fondu Budujeme budoucnost.

Ilustrační materiály naleznete v galerii Flickr.

Více o CEMEX Aggregates Slovakia

CEMEX Aggregates Slovakia, s.r.o., byla založena jako dceřiná společnost české CEMEX Sand, k. s. Mateřská společnost se zabývá těžbou a zpracováním kameniva, těžební činnost provozuje na území České republiky se sedmi štěrkovnami a pěti kamenolomy s roční kapacitou výroby cca 3 miliony tun. Založena byla v roce 1991 a v současnosti zaměstnává více než 150 pracovníků.


 
Building the Future
Copyright © 2018 CEMEX S.A.B. de C.V. All rights reserved