Média

CEMEX vyvinul speciální transportní beton pro nejdelší most v Kolumbii


CEMEX navrhl a dodal veškerý transportní beton pro jeden z nejvýznamnějších infrastrukturních projektů v Kolumbii. Nejdelší most v zemi je klíčovou součástí čtyř alternativních dopravních cest, které budou přínosem pro několik průmyslových odvětví a zkrátí cestování do departamentu Huila.
Projekt El Quimbo Hydroelectric v kolumbijském departamentu Huila je jedním z nejdůležitějších, jaké kdy byly v zemi realizovány. Jeho součástí je plán environmentálního managementu, který vyžadoval přemístění fyzické infrastruktury dotčené průběhem výstavby. Pro výstavbu těchto alternativních cest CEMEX dodal 100 % transportního betonu - přibližně 37.000 m3 transportního betonu na míru a prefabrikovaných betonových nosníků.
Na čtyřech alternativních cestách, které jsou celkem 13 kilometrů dlouhé, se nachází devět mostů přes hornatý terén a řeku Magdalena.Tropický stát Huila v jižní Kolumbii má celoročně vysoké teploty a častý výskyt jevu El Niño. Když začalo být jasné, že základní transportní beton pro tento projekt nebude stačit a že je zapotřebí speciální řešení, přišly na řadu rozsáhlé zkušenosti společnosti CEMEX. Po několika testech CEMEX vyvinul speciální transportní beton, který dokáže odolat vysokému zatížení i působení řeky Magdalena.
„Správné složení se specifickými vlastnostmi, jaké tento projekt vyžaduje, nelze vytvořit u ledajaké betonárny nebo s ledajakým kamenivem či přísadami,“ řekl Carlos Jacks, generální ředitel společnosti CEMEX Latam Holdings. „Naše schopnost inovovat je to, co nás odlišuje. Díky inovacím jsme podpořili výstavbu jednoho z nejdůležitějších infrastrukturních projektů v Kolumbii.“
„Naší největší výzvou byl čas!“ dodala Monica Polanco, Commercial Leader pro CEMEX v Kolumbii, která na tento projekt dohlíží. „Abychom splnili krátké termíny, dodaný transportní beton byl navržen tak, aby byl suchý za méně než tři hodiny.“ Pro tento projekt byla na místě postavena provizorní betonárna a všechny prefabrikované prvky byly odlity na místě. Kvůli extrémnímu teplu v této oblasti musel navíc každý kubický metr transportního betonu obsahovat více než 20 kg ledu pro regulaci teploty.
Jeden z klíčových mostů, El Balseadero Viaduct, má délku 1,7 km a je v současnosti nejdůležitějším mostem v Kolumbii. Slavnostního otevření viaduktu se zúčastnili prezident Kolumbijské republiky Juan Manuel Santos a viceprezident Germán Vargas Lleras, kteří zdůraznili jeho význam pro rozvoj regionu. Projekt zrychlil dopravu zboží mezi centrální a jižní částí Kolumbie, což je přínosem pro zemědělství, chov dobytka, lodní dopravu a současně i pro podporu turistiky v oblasti Huila.
Výstavba těchto alternativních tras představuje závazek vůči komunitě a díky svým přínosům se tento projekt také zúčastnil soutěže CEMEX Building Award v Kolumbii. Podle kolumbijského ministerstva dopravy jsou tyto nové cesty přínosem pro cestující, protože mosty redukují klikatost původních pozemních silnic. Kromě nezbytného vyřešení dopravní situace výstavba nových silnic regionu také přinesla vytvoření 1.200 přímých a více než 2.000 nepřímých pracovních míst.

CEMEX je globální společnost zabývající se výrobou stavebních materiálů, která dodává zákazníkům i veřejnosti vysoce kvalitní výrobky a spolehlivé služby, a to ve více než 50 zemích světa. CEMEX má bohatou historii, neustále zlepšuje svůj přínos společnosti díky své snaze hledat inovativní průmyslová řešení, zvyšovat efektivitu a prosazovat udržitelnou budoucnost.

Pro více informací o společnosti CEMEX navštivte stránky: www.cemex.com.
Sledujte nás na: facebook.com/cemex.cz, twitter.com/cemex a instagram.com/cemex.


 
Building the Future
Copyright © 2018 CEMEX S.A.B. de C.V. All rights reserved