Média

CEMEX zavádí certifikaci budov ecoperating™

Společnost CEMEX, S.A.B. de C.V. („CEMEX“) (NYSE: CX) dnes oznámila, že rozšiřuje rámec své globální certifikace udržitelnosti ecoperating™, která vyznamenává projekty projevující zvláštní rysy udržitelnosti.


Certifikace budov ecoperating™ akredituje budovy - během jejich návrhu, výstavby a provozu – které mají z hlediska udržitelnosti vynikající funkce a vlastnosti nad úrovní tržního standardu. Touto certifikací CEMEX uznává projekty, které šetří spotřebu energie a vody a snižují dopad stavebnictví a budov na životní prostředí.

Metodika certifikátu používá při hodnocení charakteristik a výkonu budov uznávaná mezinárodní kritéria, a to ve dvou hlavních oblastech:

  • Energetická účinnost sestávající z jednoho povinného požadavku uvedeného v národní normě Spojených států ASHRAE 90.1-2007. Americká společnost pro klimatizace, chlazení a vytápění (American Society of Air Conditioning, Refrigeration and Heating, ASHRAE) stanovuje minimální požadavky pro energeticky efektivní navrhování budov; a
  • Udržitelné projektování sestávající ze čtyř volených požadavků s možností flexibilního dodržování: redukce spotřeby vody, používání místních materiálů, redukce efektu tepelného ostrova a inovativní udržitelná řešení, jako je např. produkce obnovitelné energie a další.

„Společnost CEMEX je hrdá, že může tuto stavební certifikaci představit architektům, developerům a stavebním firmám po celém světě,“ řekl Vicente Saisó, ředitel pro udržitelnost (Sustainability Director) ve společnosti CEMEX. „CEMEX ambiciózně usiluje o vedoucí roli při vývoji výrobků, služeb a stavebních řešení, které zvyšují udržitelnost stavebního sektoru, při současné podpoře společenského a ekonomického růstu.“

Certifikace budov CEMEX ecoperating™ je globální iniciativa, která byla vyzkoušena v Mexiku a je připravena k implementaci ve všech zemích, kde CEMEX působí, přičemž se počítá s drobnými místními adaptacemi, aby tato certifikace byla relevantní a použitelná ve všech geografiích.

Tato certifikace si neklade za cíl nahradit jiné mezinárodní certifikace budov, jako je LEED či BREEAM. CEMEX ji považuje za doplňkový nástroj pro propagaci rozsáhlého používání udržitelných postupů ve stavebním průmyslu.

CEMEX je rostoucí globální společností zabývající se výrobou stavebních materiálů, která dodává zákazníkům i veřejnosti vysoce kvalitní výrobky a spolehlivé služby, a to ve více než 50 zemích světa. CEMEX má bohatou historii, neustále zlepšuje svůj přínos společnosti díky své snaze hledat inovativní průmyslová řešení, zvyšovat efektivitu a prosazovat udržitelnou budoucnost.


 
Building the Future
Copyright © 2018 CEMEX S.A.B. de C.V. All rights reserved