Média

CEMEX získal certifikace ISO a OHSAS pro všechny své betonárny

Nezávislé potvrzení managementu kvality, ekologie a bezpečnosti práce 

###

O CEMEXu
CEMEX je předním světovým výrobcem stavebních materiálů, který poskytuje vysoce kvalitní výrobky a služby zákazníkům ve více než 50 zemích. Mexická společnost působí v České republice od roku 2005. Po sloučení se společností  Holcim provozuje CEMEX v Česku 74 betonáren, 11 štěrkoven, 7 kamenolomů, cementárnu, cementovou mlýnici a výrobnu speciálních přísad do betonu. CEMEX v České republice zaměstnává více než 900 zaměstnanců a je držitelem ocenění ve studii o nejlepšího zaměstnavatele - Best Employers Česká republika 2014. CEMEX je držitelem certifikátů OHSAS 18001, ISO 14001 a ISO 9001, které potvrzují nadstandardní kvalitu produktů a poskytovaných služeb.
CEMEX disponuje moderními výzkumnými a diagnostickými laboratořemi betonu a kameniva. Aktivní spoluprací s  vývojovými středisky přináší do výroby nejmodernější poznatky a technologie. CEMEX má bohaté zkušenosti s poskytováním inovativních stavebních řešení, zvyšováním efektivity a podporou udržitelného rozvoje. CEMEX se zavázal ke splnění cílů biologické rozmanitosti, které definuje iniciativa Building Biodiversity. CEMEX intenzivně spolupracuje s členy BirdLife International především v České republice, Španělsku, Rakousku, Velké Británii, Francii, USA, Malajsii, Mexiku a Dominikánské republice.


Více informací o CEMEXu lze nalézt na internetové adrese: www.cemex.cz a www.cemex.com


Kontakty pro média:
Kristýna Kuncová, Communication Specialist Senior – CEMEX Czech Republic, Tel.: 776 376 548, kristyna.kuncova@cemex.com   

PRAHA, 30. PROSINCE 2015 – Výrobce stavebních materiálů CEMEX Czech Republic vyhověl náročným podmínkám pro udělení certifikátů integrovaného systému řízení pro všechny své betonárny v České republice. Získané certifikáty ISO 9001, ISO 14001 a OHSAS 18001 potvrzují nadstandardní kvalitu výroby a dodávání transportního betonu, malt pro zdění, potěrových materiálů, značkových a speciálních produktů. Systémy managementu společnosti CEMEX v oblasti kvality, životního prostředí a bezpečnosti a ochrany zdraví při práci odpovídají náročným českým i evropským normám.

Výsledky recertifikačního auditu potvrdily, že procesy a postupy řízení firmy podporují dodržování vysokých standardů kvality výroby betonu. „Poprvé se nám podařilo projít náročnými kritérii norem ISO a OHSAS před třemi lety. Mám radost, že jsme letos mezinárodní standardy ve všech třech oblastech opět úspěšně splnili. Audit kvality nám dal pozitivní zpětnou vazbu naší práce. Pro naše zákazníky je to důkaz prvotřídní kvality produktů i služeb,“ komentuje Peter Dajko, generální ředitel skupiny CEMEX.

Všechny betonárny CEMEX v České republice mají tyto certifikáty:
•    Certifikát řízení kvality dle normy ISO 9001
•    Certifikát řízení životního prostředí dle normy ISO 14001
•    Certifikát řízení bezpečnosti práce dle normy OHSAS 18001


Norma ISO 9001 specifikuje požadavky na systém managementu kvality produktů v souladu s příslušnými předpisy a požadavky zákazníků. Základním požadavkem je zavést, dokumentovat, uplatňovat a udržovat systém managementu kvality a neustále jej zlepšovat.

Norma OHSAS 18001 stanovuje požadavky bezpečnosti a ochrany zdraví při práci a umožňuje organizacím, aby odpovědně řídily rizika a zlepšovaly bezpečnost a ochranu zdraví svých zaměstnanců.

Norma ISO 14001 specifikuje požadavky na systém řízení péče o životní prostředí (systém environmentálního managementu). Aplikováním takového systému managementu musí organizace vhodnými prostředky řídit veškeré své chování k životnímu prostředí prostřednictvím své politiky a cílů.

Certifikáty ke stažení naleznete zde.


 
Building the Future
Copyright © 2018 CEMEX S.A.B. de C.V. All rights reserved